Fotbal

Plzeň spasil dvougólový Beauguel. Viktoria si upevnila druhé místo

Plzeň spasil dvougólový Beauguel. Viktoria si upevnila druhé místo
Fotbalisté Plzně se radují z gólu Zdroj: Twitter Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň zvládla svoje úvodní utkání v jarní části sezony Fortuna ligy. Po rozpačitém prvním poločase spasil Západočechy francouzský útočník Jean-David Beauguel, který vstřelil hned dvě branky. Definitivní vítězství pak stvrdil třetím gólem Jan Kopic.

Plzeňská Viktorie chtěla naplno využít zaváhaní Sparty a také vstoupit do jarní části pravou nohou. Jejich touhy nakonec vyšly na 100%, ale zejména v prvním poločase to pěkně drhlo. Domácí Opava se totiž západočeského celku příliš nebála a do šancí druhý celek ligy také příliš nepouštěla.
 

Na první pohled se mohlo zdát, že za předváděným výkonem stojí ztráta Michaela Krmenčíka, který zimní přestávku využil k přestupu do belgických Brugg. Jenže Plzeň nakonec svého střelce našla.

Jean-David Beaguel totiž ukázal, že stále umí skórovat a během šesti minutách tak ve dvou nebezpečných situacích zachoval chladnou hlavu a vstřelil dvě důležité branky.


 

Jeho gólové příspěvky Viktorii pomohly dostat se z křeče a zbytek utkání proti vzdorující Opavě Západočeši dohráli v pohodě. Jejich výhru nakonec ještě zpečetil Jan Kopic, který v nastaveném čase vstřelil třetí branku, kterou upravil na 3:0. Premiéra slovenského kouče Adriána Guly na lavičce Plzně nakonec dopadla na jedničku a Viktoria si upevnila druhé místo v lize.

Související obsah


 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.