Tenis

Plíšková návrat na kurty zvládla vítězně. Další tři Češky končí

Karolína Plíšková vstoupila do turnaje v Dubaji impozantním vítězstvím nad Francouzkou Kristinou Mladenovičovou. Česká tenistka povolila své soupeřce jen tři gamy a zápas ukončila už po 68 minutách. Naopak Markéta Vondroušová, Barbora Strýcová i Kateřina Siniaková své zápasy druhého kola nezvládly.

Pro Plíškovou je turnaj v Dubaji prvním startem od grandslamového Australian Open a na tvrdém povrchu ve Spojených arabských emirátech dominovala.


Plíšková nepovolila Mladenovičové ani jednou atakovat její servis a v klání nemusela čelit ani jedinému brejkbolu. Sama pak čtyři ze sedmi proměnila.


České tenistce se přitom nijak výrazně nedařilo ani na podání, na prvním servisu měla úspěšnost jen 50%. V osmifinále se Plíšková střetne s vítězkou duelu mezi Kateřinou Siniakovou a Jelenou Rybakinovou z Kazachstánu.

Mimo hru je už naopak Markéta Vondroušová, která nedokázala skvěle rozehraný duel s Američankou Jennifer Bradyovou dotáhnout k vítězství. Česká tenistka vedla už 6:4 a 4:1, od té chvíle ale uhrála jen jediný game.

Boj o postup do osmifinále nezvládla ani Barbora Strýcová, která nestačila na osmou nasazenou Petru Martičovou z Chorvatska. Stejně dopadla i Kateřina Siniaková, která podlehla Kazašce Rybakinové.

Dubaj, WTA, 2. kolo:

Ka. Plíšková (2-ČR) - Mladenovičová (Fr.) 6:1, 6:2
Bradyová (USA) - Vondroušová (ČR) 4:6, 6:4, 6:1
Martičová (Chorv.) - Strýcová (ČR) 6:3, 6:3
Rybakinová (Kaz.) - Siniaková (ČR) 6:3, 6:3

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události