Biatlon

Výkon české štafety pohřbila špatná střelba. Šlesingr v derniéře nejlepší

Výkon české štafety pohřbila špatná střelba. Šlesingr v derniéře nejlepší
Zdroj: Profimedia

Na parádní představení ženské štafety nenavázala mužská čtveřice. Ačkoliv měl český čtyřlístek solidní vstup do závodu, časté chyby na střelnici veškeré šance potopily. Velké drama se odehrálo v boji o zlato, které nakonec získala Francie.

První čtvrtku závodu měl v české režii Michal Šlesingr, který vyrazil do posledního závodu na mistrovství světa v kariéře a s derniérou se popasoval dobře. Na obou položkách se výrazně chybovalo. Takoví Norové si na „stojce“ vystříleli trestné kolo. Český závodník ale minul jen jeden z deseti terčů a zvládl i rychle dobít, a tak vyjel na slušné šesté příčce.

Otěže předal Ondřeji Moravcovi, který vypálil z devátého místa. Po střelbě vleže se držel i přes jeden rezervní náboj poměrně nadějně v nejlepší desítce. Ztrátu zhruba minuty na vedoucího závodníka ale výrazně prohloubil na čtvrté střelecké zastávce, kde třikrát chyboval a tak tak utekl trestnému kolu.

 

Související obsah

Vykrystalizovala se však vedoucí dvojice. Němci a Francouzi měli zhruba minutový náskok na třetí Norsko a s tímto stavem se vstupovalo do třetí předávky. Češi se vyměnili na dvanáctém místě a šanci na výtah do „TOP 10“ dostal Jakub Štvrtecký.

Střelecky napodobil Moravce a podobně jako on se ve stoje  poslední ranou vyhnul trestnému kolu. Do finiše vyjeli o dvanáct vteřin rychleji Němci, Francie v zádech. Michal Krčmář převzal závod na dvanáctém místě a vyrazil bojovat alespoň o čest.

 

Související obsah

Na závěrečné střelbě hrubě chyboval Němec Doll, jenž musel na trestné kolo a de facto vystřílel Francii zlatou medaili. Navíc jeho zaváhání využil Nor Boe, který nakonec suverénně dotáhl svou štafetu ke stříbru. Češi přeťali cílovou čáru až na třináctém místě.

Výsledky mužské štafety:

1. Francie 1:12:35.9

2. Norsko +21.5

3. Německo +36.2

4. Rusko +1:44.7

5. Slovinsko +1:45.8

.

13. Česká republika +3:54.8

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události