Biatlon

Poslední světové zlato bere Johannes Bö, Ondřej Moravec dojel jedenáctý!

Poslední světové zlato bere Johannes Bö, Ondřej Moravec dojel jedenáctý!
Zdroj: Profimedia

V italské Anterselvě zazněl poslední výstřel ze startovní pistole a rozdaly se poslední světové medaile. Jedenapadesáté mistrovství světa uzavřel závod s hromadným startem mužů, který se stal doménou Norů a Francouzů. Ondřej Moravec dojel na skvělém jedenáctém místě.

Z českých závodníků se do závodu s hromadným startem dostal pouze Ondřej Moravec, který si nevedl špatně. Na první střelbě zazářil slovinský biatlonista Jakov Fak, jenž ale neudržel formu a propadl se.

Moravec chyboval na druhé a čtvrté střelbě. Shodně minul poslední terč, ale zato obě čisté položky zastřílel velmi rychle, proto bojoval o nejlepší desítku. Na třetím okruhu se na čele utrhli hned tři Norové a Francouz Fillon Maillet.

 

Související obsah

Dale vypadl z boje o medaile dvěma ranami vedle, na čele zůstal Johannes Thingnes Bö, který jediný sestřelil všech dvacet terčů a dojel si pro zlato. Na druhý flek se prodral zmíněný Fillon Maillet, jenž měl pohodlný náskok, a tak si mohl dovolit i trestné kolo.

O dvou medailích bylo jasno, na bronz měli ale spadeno dva závodníci. Bratr vítěze Tarjei ale těsně před příjezdem na stadion podcenil svého soupeře a nechal se předjet Jacquelinem, který si pak pozici pohlídal a uhájil druhou placku pro Francii.

 

Související obsah

Moravec nakonec dojel po bojovném běžeckém výkonu na jedenáctém místě a sám byl s výsledkem spokojený. Za nejlepším závodníkem zaostal zhruba o minutu a půl.

Výsledky závodu s hromadným startem (muži):

1. Johannes Thingnes Bö 38:09.5 (0)

2. Quentin Fillon Maillet +42.0 (3)

3. Emilien Jacquelin +55.0 (2)

4. Tarjei Bö +55.6 (2)

5. Simon Desthieux +1:03.7 (1)

.

11. Ondřej Moravec +1:34.1 (2)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události