Tenis

Kvitová s Plíškovou nadělovaly kanáry. Se Strýcovou soupeřka zametla

Své první zápasy na turnaji v Dauhá zvládly bez potíží. Jak Petra Kvitová, tak Karolína Plíšková navíc svým soupeřkám nadělily kanára. Obě tak postoupily do osmifinále. V něm Kvitová vyzve Ostapenkovou, která porazila Barboru Strýcovou. Na Plíškovou čeká Tunisanka Jabeurová. Končí také Tereza Martincová.

Vzhledem ke svému postavení na žebříčku WTA, měly české favoritky v prvním kole volno. Zatímco Plíšková se na kurtu nezdržela ani hodinu a Američanku Peraovou smetla 6:3, 6:0, Kvitová se rozehřívala pomalu. Se Španělkou Suárezovou-Navarrovou prohrála úvodní set 4:6, pak ale zápas otočila a další dvě sady vyhrála 6:3, 6:0.

Do bojů v Dauhá zasáhla i Barbora Strýcová. Plzeňská rodačka ale jednoznačně podlehla Ostapenkové z Lotyšska 1:6, 2:6. Právě vítězka French Open z roku 2017 bude nyní soupeřkou Petry Kvitové.

Po urputné bitvě se s turnajem loučí i Martincová. Ta sice vyhrála nad Sakkariovou první set 6:3, ale ve druhém padla v tie-breaku 5:7 a ve třetí sadě už fyzicky odpadla a dostala kanára.
 

Výsledky českých hráček na turnaji v Dubaji:


Ostapenková (Lot.) – Strýcová (ČR) 6:1, 6:2


Kvitová (ČR) – Suarézová-Navarrová (Šp.) 4:6, 6:3, 6:0


Plíšková (ČR) – Peraová (USA) 6:3, 6:0
 

Sakkariová (Řek.) - Martincová (ČR) 3:6, 7:6 (5), 6:0
 


Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události