Tenis

Nečekaný konec! Maria Šarapovová se loučí s tenisovými kurty

Nečekaný konec! Maria Šarapovová se loučí s tenisovými kurty
Zdroj: Profimedia

Vítězka pěti grandslamových turnajů a bývalá světová jednička Maria Šarapovová končí ve svých dvaatřiceti letech svou bohatou kariéru. Na kurtech strávila téměř osmadvacet let. S tenisem začínala již ve čtyřech letech v ruském Soči a prošla si nejen velkou řadou vítězství, ale i porážek.

Mezi jeden z mnoha úspěchů fenomenální ruské tenistky patří bezesporu i druhé místo z letní olympiády v Londýně, kde prohrála ve finále s Američankou Serenou Williamsovou. Během kariéry získala pět grandslamových titulů a v roce 2004 ovládla i prestižní Turnaj mistryň.

Její kariéra ale nebyla vždy zalitá jen výhrami. V roce 2016 se dostala do křížku s Mezinárodní tenisovou federací. Po turnaji v Los Angeles měla pozitivní dopingový nález. Zakázanou látku prý užívala kvůli diabetu, k němuž je její rodina náchylná. U soudu vypověděla zklamaná tenistka, že informační e-mail od Mezinárodní antidopingové agentury přehlédla.

 

Související obsah

Proti původnímu návrhu na dvouletý zákaz činnosti se odvolala a mimo kurty byla jen patnáct měsíců. Po návratu zpět ji trápila také zranění a možná ta vedla k tomu, že se kdysi tenisová žena číslo jedna rozhodla opustit závodní kolotoč.

Se svými fanoušky se Šarapovová emotivně rozloučila na svém Instagramu, kde zveřejnila svoji fotografii z doby, kdy se z tenisového vajíčka klubala jedna z největších tenisových hvězd aktuálního tisíciletí.

„Tenis mi ukázal svět a já ukázala světu, pro co jsem se narodila. Tenis skvěle otestoval moje myšlení a ukázal mi, kam až mohu růst. A ať si v budoucnu zvolím jakýkoliv cíl, pořád se budu snažit jít kupředu, růst a šplhat na vrchol,“ píše ve svém emotivním příspěvku.

Oficiálně svůj konec oznámila exkluzivně skrze módní časopisy. Jak symbolické. Vždyť Šarapovová patřila nejen mezi nejlepší hráčky, ale také mezi tenisové ikony krásy.

„Bude mi to chybět. Tréninky a denní rutuina, tým, trenéři. Budou mi chybět i chvíle, kdy jsem seděla na lavičce vedle svého táty. Tenis miluji, ale po osmadvaceti letech jsem připravená nastoupit na jiný kurt a soutěžit na zcela odlišném terénu,“ říká Ruska o svém tentokrát dobrovolném konci.

„Těším se na ty obyčejné věci. Čas strávený s rodinou, klid u ranní kávy, neplánované víkendové výlety a cvičení podle mého gusta. Těším se i na taneční lekce,“ prozrazuje Šarapovová krátký výčet toho, čím bude vyplňovat prozatím svůj volný čas.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události