Arsenal senzačně končí! United pomohla šílená ruka stopera Deliho

Arsenal Londýn senzačně doma prohrál s Olympiakosem Pireus 1:2 po prodloužení a v Evropské lize se loučí už v prvním kole play-off. Naopak Manchester United zvládl odvetu s Bruggami a po impozantním vítězství 5:0 postupuje do osmifinále.

Olympiakos Pireus se postaral o senzaci. Přemožitel Plzně díky gólu Cissého po rohovém kopu dokázal po 90 minutách uhrát stav 1:0 a smazal manko z prvního zápasu. Na Emirates stadium tedy se nastavovaly dva patnáctiminutové poločasy a mnoha fanouškům Arsenalu se zřejmě muselo zastavit srdce.

Aubameyang totiž tři minuty před koncem prodloužení dokázal dát báječnými nůžkami gól, který posílal Gunners k postupu. Pak ale přišla velká sprcha. Řecký tým v poslední minutě zkusil ještě nacentrovat míč do velkého vápna domácích a obrana zapomněla na Jusufa El Arábího, který brankou v nastavení prodloužení umlčel Emirates Stadium.

Celkem bez problémů postoupil Wolfsburg, který navázal na domácí vítězství. Malmö, v němž působí bývalý gólman Slovácka a Brna Dušan Melichárek, byla k ničemu nadějná branka z venkovního prostředí. Německý tým zvítězil jasně 3:0.

S vysokým vítězstvím a prakticky jistým postupem jel na odvetu do Barcelony anglický Wolverhampton. I když domácí Espaňol zvládl lépe přestřelku a vyhrál o gól, radoval se soupeř. Podobně dopadl i slavný Ajax Amsterdam, který si duel proti Getafe zkomplikoval už v páté minutě, kdy inkasoval. I přes obrat ale zavládlo nadšení v táboře soupeře.

Velmi dramatický zápas se očekával v Portu, kam přijel Leverkusen, který potvrdil vítězství z vlastního stadionu. Rozhodl nástup do druhé půle, kdy německý celek vsítil dva góly v rychlém sledu a zlomil odpor soupeře.

Mimo hru je také bývalý slávista Michael Ngadeu. Jeho Gent sice brzy získal vedení a vyrovnal tak náskok protivníka z italské metropole. AS Řím však záhy kontroval a i přes veškerou snahu se belgickému družstvu nepovedlo vstřelit potřebné dva góly.

Dva zápasy došly do prodloužení. Turecký Basaksehir dokázal porazit lisabonský Sporting 3:1. Stejným výsledkem ale prohrál v Portugalsku, a tak se šlo do nastavení, ve kterém uštědřil soupeři rozhodující ránu.

Exslávista Simon Deli předvedl obrovskou hrubku. Svým zákrokem oslabil Bruggy již ve 22. minutě. Navíc se kopala penalta, kterou Manchester proměnil a odstartoval velkolepou jízdu, kterou ve druhé půli dovršil dvěma góly Fred. United zvítězili jasně 5:0 a belgický tým s Michaelem Krmenčíkem v sestavě, jenž na trávník Old Trafford nakonec nevyběhl, se s poháry loučí.

Kvůli zranění chyběl v sestavě Sevilly brankář Tomáš Vaclík. Španělský tým doma pouze remizoval s Kluží bez branek. Tento výsledek Seville stačil k zisku semifinálové účasti. V Rumunsku totiž uhrála remízu 1:1.

Český kouč Pavel Vrba se se svým Ludogorcem rozloučil s Evropskou ligou porážkou 1:2 na stadionu Interu Milán. Před prázdným stadionem rozhodl v nastavení první půle kanonýr Romelu Lukkaku.