Strýcová a Hsieh slaví další titul! Finále zvládly až v super tiebreaku

Barbora Strýcová a Hsieh Su-wei prožívají fantastický rok 2020. Ve všech čtyřech turnajích, které hrály, se vždy dostaly do finále a pouze na Australian Open v něm prohrály. Třetí letošní trofej si vybojovaly v katarském Dauhá, ale snadný boj to nebyl, zvítězily až v super tiebreaku poměrem 6:2, 5:7 a 10:2.

Jako první v zápase podávala tchajwanská spoluhráčka Strýcové, a hned své podání ztratila. Kanadsko-lotyšský pár se tak rychle dostal do vedení 2:0, ale od té doby úřadoval první nasazený pár. Strýcová s Hsieh vyhrály šest her v řadě, díky čemuž zvítězily v prvním setu 6:2.

V druhé sadě se česko-tchajwanskému páru také dařilo. Za stavu 4:1 se Strýcová s Hsieh dostaly ke třem brejkbolům, ale ani jeden nevyužily, což se ukázalo být klíčovým okamžikem. Dabrowská s Ostapenkovou od té doby ztratily pouze jeden gem, a zvítězily tak 7:5.

Rozhodnout musel až super tiebreak, ve kterém ale Strýcová se svou spoluhráčkou dominovaly a dokráčely si v něm pro jasné vítězství 10:2.

Pro česko-tchajwanský pár to je již třetí turnajový titul v tomto kalendářním roce. Jedinou prohru zaznamenaly ve finále Australian Open proti páru Mladenovičová/Babosová.