Viktoria urvala tři body na těžkém terénu v Jablonci, vyhrála i Opava

Fotbalisté Plzně zvládli i třetí utkání ve Fortuna lize. Po suverénních vítězstvích proti Opavě a Příbrami se však v sobotním utkání proti Jablonci na výhru pořádně nadřeli. Nakonec na podmáčeném hřišti zvítězili 2:1 a na jaře ještě nezaváhali.

Západočeši měli povedený start do utkání, když se ve 23. minutě trefil Čermák přesně k tyči. Následně však přišel tlak Jablonce, který zavřel Viktorii na jejich půlce. Místo očekávaného gólu do sítě Plzně však přišla studená sprcha. Francouzský snajpr Jean-David Beauguel totiž prokázal dobré postavení ve vápně a po pěkné akci Viktorie vstřelil svoji třetí jarní branku.

Po poločase se však Severočeši zvedli, čemuž pravděpodobně přispěl i emotivní proslov jabloneckého kouče Petra Rady. Hned po pár vteřinách se totiž trefil po pěkné přihrávce spoluhráče Plestil a zadělal na drama.

Ve druhé půli tak vypukla na zmáčeném hřišti pořádná bitva. Jablonec měl více ze hry, ale doplácel na neproměňování šancí. Naopak Plzeň se zbytek zápasu víceméně bránila a nakonec mohla být ráda, že bere tři body za těsné vítězství 2:1.

Stejným výsledkem skončilo také odpolední klání mezi Opavou a Olomoucí. Slezané dokázali na domácím hřišti vyzrát na desátý Olomouc, čímž se odpoutali od poslední Příbrami, která však dokázala remizovat s trápící se Boleslaví 0:0.

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.