Fotbal

Derby je specifické a bez fanoušků nemá smysl, říká Trpišovský

Vyrážejí do boje! Slávistickou družinu pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského čeká hned z úvodu jara jedno z klíčových utkání, které potřebuje nutně zvládnout. Nedělní derby mezi Slavií a Spartou se navíc i přes obavy z koronaviru odehraje před plnými tribunami a domácí fotbalisté se už nemůžou dočkat.

"Byla by to velká škoda hrát bez diváků. Takhle jsem rád, že můžou lidé na stadion a že nám pomůžou," přikyvuje slávistický gólman Ondřej Kolář, který se na plánované derby moc těší.


"Je to nejlepší utkání v lize. Když jsem do Slavie přišel, tak jsem se na derby těšil. Vždy splnilo moje očekávaní. Hrozně mě baví a věřím, že budu pokračovat ve vítězné bilanci,"
hovoří brankářská jednička, která od doby, co je v týmu Sešívaných, proti Spartě ještě neprohrála.

Nicméně Slavie start do jara zatím úplně nezvládá. Na pohodě nepřidává ani vysoký počet zraněných hráčů. "Zatím nic moc. Ve středu nám chybělo na tréninku šest lidí. Jedinou dobrou zprávou je stav Laca Takácse, který už trénoval, ale rozhodne se ještě v pátek a v sobotu, jak bude vypadat," popisuje ztráty trenér Sešívaných Jindřich Trpišovský.

Související obsah


 

Z důvodu omezeného kádru také musel slávistický kouč proti Slovácku dost improvizovat. "Teď na Slovácku nastoupilo šest hráčů, co nejsou v týmu ani ne půl roku. Musíme se stále sehrávat, dost času také trávíme u videa a chceme dostat do hráčů, co nejrychleji různé herní věci a automatismy," vypráví trenér o rychlém začleňování nových hráčů do týmu.

I přes komplikace se sestavou a nepříliš ideálními výkony v posledních zápasech, však Trpišovský věří v úspěch. "Derby je myslím dost specifické. Bude záležet spíš, jak se kdo vyspí a jak do utkání vstoupí. Nebude to příliš o aktuální formě," dodává čtyřiačtyřicetiletý kouč, který je navíc rád, že se zápas uskuteční i přes obavy z koronaviru před plnými tribunami.

Související obsah

"Jsem rád, že se může hrát s diváky. Kdyby se to mělo odehrát bez nich, tak jsem byl pro, aby se nehrálo vůbec. Derby bez fanoušků nemá smysl," uzavírá Trpišovský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události