Hokej

Pokračování hokejové sezony stále s otazníkem! Řeší se počet lidí!

Pokračování hokejové sezony stále s otazníkem! Řeší se počet lidí!
Zdroj: Profimedia

Pokračování hokejov sezony v ČR zatím není stále dořešené. Vyjádření prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále sice potvrdilo, že se zápasy od 10. března hrát budou se 100 diváky na tribuně. Nicméně toto rozhodnutí nemusí být platné vzhledem k nařízení ministerstva vnitra.

Řeší se totiž zavádějící počet sta lidí. V původním vyjádření prezidenta Krále totiž zaznělo, že zápasy se konat budou s maximálním počtem 100 diváků na tribuně.

Verdikt ministerstva vnitra však může být ještě tvrdší a znamenal by, že celkově může být na stadionu přítomna pouze stovka lidí. "Jestli se to potvrdí a do tohoto limitu se budou počítat i hráči a další lidé okolo, tak hokej skončil. Pokud tohle rozhodnutí od ministerstva vnitra dostaneme, není o čem diskutovat a soutěž je ukončena," upravil své předešlě vyjádření Tomáš Král.

Variantou, o které se jednalo, bylo i to, že se aktuální ročník extraligy dohrávat nebude a mistrovský titul připadne Bílým Tygrům Liberec, coby vítězi základní části. Podobně mohla skončit i druhá nejvyšší soutěž, ze které by po předčasném konci postupoval mezi elitu Motor České Budějovice.

Zdroj: Profimedia

Ve středu bude ještě narychlo svolána schůzka majitelů extraligových klubů, kteří by měli rozhodnout o tom, zda má smysl hrát bez diváků.

"Zítra si o tom chceme popovídat s kluby. Možná budou tací, kterým se to nebude zamlouvat. Chceme ale určitě odehrát předkolo a zarovnat postupovou osmičku," dodal Tomáš Král.


Na nové nařízení už se začali připravovat v Jihlavě, kde pustí stovku fanoušků do hlediště.

Odložení zápasů na pozdější termín nebylo možné, neboť smluvní závazky velkého počtu hráčů v jednotlivých klubech jsou do konce dubna.
 

Související obsah

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události