Hokej

Hokejové kluby rozhodly, slovenská liga se anuluje! České týmy jednají

Hokejové kluby rozhodly, slovenská liga se anuluje! České týmy jednají
Zdroj: Profimedia

Na Slovensku mají jasno. Kluby se na zasedání ve Zvolenu jednomyslně shodly na anulování aktuálního ročníku Tipsport ligy. To znamená, že nebude vyhlášen mistr soutěže a zbytek ročníku nebude dohrán.

Ke stejnému kroku přistoupily také další soutěže. Ke zrušení zbytku sezóny došlo v německé DEL, či mezinárodní EBEL lize, kde působí také znojemští Orli.

V EBEL lize, které dominují rakouské týmy, jež doplňují družstva z okolních států, probíhalo podobně jako v Česku play-off. Znojemský celek dostal ve vyřazovací části za soupeře italské Bolzano, které po základní části vévodilo tabulce, a jež se navíc ocitlo stejně jako celý Apeninský poloostrov v karanténě.

"Hrát před prázdnými tribunami pro nás nebylo řešením, neboť náš sport je založený na emocích a nevšedních situacích, které v arénách zažíváme. Děkujeme všem fanouškům, partnerům, funkcionářům a klubům za loajalitu, skvělou podporu a součinnost v těchto těžkých časech," uvedl v oficiálním tiskovém prohlášení ředitel EBEL Christian Feichtinger.

Související obsah

Slovenský hokejový svaz nejprve odložil zápasy nadstavby a play-off na neurčito. Již v průběhu týdne pak vydal doporučení klubům, aby raději přerušily tréninkové jednotky a soustředily se na hygienu.

Nyní se kluboví zástupci shodli na tom, že vynucená pauza a případné duely před prázdnými tribunami nemají cenu, a tak tedy na Slovensku nepoznají mistra. Tabulce nadstavbové skupiny "A" vévodila Banská Bystrica, druhá příčka patřila Slovanu Bratislava. O sestup se prala Detva s Novými Zámky.

Soutěž se nedohraje ani v Polsku, kde se na zrušení shodly všechny čtyři celky, které postoupily do semifinále. Byly to celky Jastrzebie, Katovic, Osvětimi a GKS Tychy. Právě poslední jmenovaný byl vyhlášen mistrem, anžto ovládl základní část.

České kluby zatím jednají. V Tisport extralize je již rozehrané předkolo play-off a dříve se rozhodlo o sestupu Kladna. Masarykův pohár záskal Liberec. Rozhodnutí by mělo padnout kolem půl třetí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události