Biatlon

Slovenská reprezentantka zuří: Všechno se ruší, jen biatlon ne!

Slovenská reprezentantka zuří: Všechno se ruší, jen biatlon ne!
Zklamaná Paulina Fialková Zdroj: profimedia.cz

Jedním z mála sportů, který okamžitě nebyl kvůli šíření koronaviru zrušen, byl biatlon. Světový pohár pokračuje ve finském Kontiolahti, kde došlo pouze ke zrušení nedělních závodů. Ty sobotní se ještě uskuteční, což se vůbec nelíbí slovenské reprezentantce Paulíně Fialkové.

Na severu Evropy platí jen nařízení, že se závody konají před prázdnými tribunami. S tímto rozhodnutím absolutně nesouhlasí Fialková. „Ani nevím, co tu ještě děláme. Myslím si, že jsme sem ani neměli jet. Jsem ráda, že v sobotu odjíždíme pryč. Všechno se ruší, jen biatlon ne,“ řekla pro slovenská média.

„Čeká nás karanténa. Myslím si, že by se k tomu měl každý postavit zodpovědně. Nemyslet jen na sebe, ale i na své blízké,“ dodala.

Sobotní závody už ale budou bez slovenských reprezentantů. Pro ně vláda připravila speciální letadla. Fialková a spol. tak z Finska odcestují už odpoledne. 

Související obsah

"Slovenský svaz biatlonu v pátek intenzivně jednal s ministerstvem vnitra. Ministryně Denisa Saková slíbila, že pro biatlonovou výpravu a novináře přiletí vládní speciál. Odlet je naplánovaný na 15. hodinu z Kuopia," informovala televize RTVS.

V pondělí měl Světový pohár vyvrcholit posledními závody v Norsku. Ty ale byly zrušeny. Sobotní stíhací závod mužů bude posledním pro francouzského velikána Martina Fourcada, který ohlásil, že ukončí svou bohatou kariéru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události