UFC

Lee: Uškrtil jsem se sám! Po prohře plánuje roční trénink boje na zemi

Top osmičce lehké váhy UFC Kevinovi Lee se poslední duel moc nevydařil. Nejenže na galavečeru v Brazílii neprofesionálně převážil váhový limit, navíc se ve třetím kole vzdal. Uštkli se prý sám a po připsané porážce si hodlá dát pauzu. Prý i několik let.

Lee (18-6) si první dvě kola nevedl vůbec špatně. Dobře odolával aktivnímu Oliveirovi (29-8) a na zemi často držel lepší pozici. I přes inkasování tvrdých úderů stál soupeřovi tváří v tvář. Ve třetím kole však udělal chybu. Poté co zachytil Brazilcův kop, spadl se sním na zem, ale hlavu nechal nešťastně v gilotině.

„Zápas šel dobře, jen jsem byl uškrcený. To je vše. Neudělal jsem větší chybu. Dvě první kola jsem se držel strategie a pak jsem se ve třetím kole rozhodl to změnit. Upustit od plánu byla chyba, snažil jsme se získat si kontrolu místo toho, abych nechal zápas plynout. Takže jsem se uškrtil sám,“ řekl Lee v pozápasovém rozhovoru.

Zdroj: Profimedia
 

Leeho kariéra v současnosti připomíná horskou dráhu. Od té doby, co v roce 2017 prohrál duel o prozatímního šampiona s Tony Fergusonem střídá výhru porážka a naopak. Do zápasu s Oliveirou nastoupil jako favorit, ale po odklepání bijec zvažuje dlouhodobou pauzu.

Související obsah

Musím pár věcí přehodnotit. Myslím, že jsem měl skvělý kemp a trenéři mě dobře připravili. Neposlouchal jsem je a tentokrát je to jen má vina. Takže..,“ odmlčel se Lee v pozápasovém rozhovoru a vzápětí dodal: „Možná i několik let.“ Sedmadvacetiletý ranař naznačil, že zvažuje prozatímní stáhnutí se ze scény. Naštěstí je dost mladý na to, aby si mohl dovolit několikaroční pauzu.

Zdroj: Profimedia

Avšak nehodlá odpočívat, nýbrž zasvětit čas tréninku. „Určitě potřebuji zlepšit jiu-jitsu (práci na zemi). Prohrávám své zápasy škrcením, a to mě moji protivníci ani pořádně nedrží. Škrtím se sám a musím vymyslet proč,“ podělil se o své pocity poražený Lee.

Související obsah

Je pravda, že z posledních čtyř proher tři obdržel kvůli škrcení. Odklepal Fergusonovi, dos Anjosovi i na UFC Fight Night 170 Oliveirovi. Na druhou stranu Lee se nepoměřuje s druhou třídou a jen s těmi nejlepšími. Nicméně čas na rozmyšlenou mu může prospět a třeba se v roce 2021 vrátí mnohem silnější.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události