Fotbal

Obrovská fotbalová tragédie. Legenda Cardiffu zahynula po pádu ze schodů

Obrovská fotbalová tragédie. Legenda Cardiffu zahynula po pádu ze schodů
Zdroj: Profimedia

Velká tragédie zasáhla ostrovní fotbal. Po nešťastném pádu totiž zemřela legenda Cardiffu a bývalý anglický záložník Peter Whittingham. Pětatřicetiletý fotbalista navíc čekal se svoji manželkou druhého potomka.

Tato zpráva ještě více rozesmutnila fanoušky anglického fotbalu. Whittingam patřil mezi výborné střední záložníky. Během své pestré kariéry prošel kluby, jako byla Aston Villa nebo Blackburn Rovers. Většinu svého profesního života však strávil v Cardiffu, za který odehrál přes 400 zápasů.
 

Pro bývalého fotbalistu se stal osudný 7. březen. Peter Whittingham odcházel z hospody v městečku Barry poté, co dokoukal šlágr na ragbyovém šampionátu Six Nations mezi Anglií a Walesem.
 

Následně však uklouzl na schodech a způsobil si těžké poranění hlavy. Se svým vážným zraněním byl převezen do nemocnice, kde však po více než týdnu bohužel zemřel.

Související obsahNa světě zanechal pětatřicetiletý bývalý hráč mladého syna a manželku Amandu, která navíc čeká narození druhého potomka. Toho se však Whittingham po tragickém úmrtí nedožije.

Na zdrcující zprávu zareagoval také jeho bývalý klub. „S nesmírným zármutkem musíme informovat příznivce, že Peter Whittingham zemřel ve věku 35 let. Jsme naprosto zdrceni,“ vyjádřil se Cardiff City FC ve svém oficiálním prohlášení.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události