Hokej

Velký zkrat české hokejistky! Sudímu chtěla vymlátit zuby, teď si nezahraje

Velký zkrat české hokejistky! Sudímu chtěla vymlátit zuby, teď si nezahraje
Zdroj: Facebook

Dramatický finiš mělo střetnutí mezi Karlovými Vary a Berounem v 1. lize žen. Jedna z hráček středočského klubu okořenila závěr duelu malou "one girl show". Vzduchem létaly plivance a ostrá slova. Zkušená Renata Martínková si teď do konce roku nezahraje, svého činu však lituje.

Nestává se to často, aby někomu podobně "bouchly saze". Závěr střetnutí 20. kola 1. ligy žen v Karlových Varech nabídl vskutku bizarní podívanou.Domácí hráčky zdramatizovaly vývoj utkání a dostaly se na rozdíl jediné branky. Necelých pět minut před koncem se berounská hokejistka dopustila přestupku proti pravidlům. Soupeřce, která si chtěla sebrat hůl z ledu, hrací nástroj odkopla, za což následují dvě minuty (nedovolené bránění).

Související obsahSoudce duelu zvedl pravici a chtěl devětatřicetiletou Martínkovou vykázat na lavici hanby. V ten moment začal kolotoč. Berounská obránkyně nejprve plivla na protivnici, za což následoval trest ve hře. 


Vytočená hráčka si pak neodpustila invektiva ani směrem k sudím. Hlavní rozhodčí Josef Helecz pak vše také barvitě vylíčil do zápisu o utkání.


„Při sdělení tohoto trestu jmenovaná hráčka reagovala plivnutím na protihráčku a odjela směrem ke kruhu rozhodčích. Zde se slovy směrem k čárovému rozhodčímu ´Tobě venku vymlátím zuby´, plivla po hlavním rozhodčím. Při odjezdu z ledové plochy do šatny, ukazovala pomocí hokejky nemravná gesta směrem k rozhodčím (masturbace),“ píše se v zápasovém protokolu.

Související obsah

Incidentem se zabývala disciplinární komise a přišel krutý ortel. Do konce roku si zkušená obránkyně nezahraje. Nepomohla ani její obhajoba. Na omluvu poslala e-mail, ve kterém svůj zkrat odůvodnila.

Jednala prý pod vlivem životních problémů, které se jí nahromadily a stačil jeden impuls k tomu, aby vše vyeskalovalo v podobné jednání. Sama Martínková v mailu uvedla, aby jí "disciplinárka nechala žít životem, jaký si zaslouží, a dál milovat lední hokej bez zkratů."

Související obsahDo hokejové vřavy se nyní nějaký čas nepodívá, podobně jako vedoucí Lvic, který odmítl podepsat zápis. Oběma byla pozastavena činnost do konce roku.

Zápas nakonec berounské hokejistky dotáhly do vítězného konce. Pod venkovní triumf 4:3 se nejvíce zapsala tříbodová Šarlota Tomasco.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události