Fotbal

Fotbalisté z LaLigy si to rozdali ve Fifě, výtěžek šel na boj s koronavirem

Fotbalisté z LaLigy si to rozdali ve Fifě, výtěžek šel na boj s koronavirem

S dalším bohulibým nápadem přišla španělská fotbalová LaLiga. Ta ve spolupráci s esportovním komentátorem Ibaiou Llanosem uspořádala o víkendu charitativní turnaj ve videohře FIFA 2020. Samotný výtěžek pak směřoval do organizace UNICEF, která ho použije v boji proti koronaviru.

Skvělý nápad, který navíc podpořil dobrou věc, tak lze jednoduše charakterizovat myšlenku španělské LaLigy a známého komentátora elektronického sportu.
 

Smysl turnaje spočíval v tom, že každý z dvaceti týmů Primera División si vybral jednoho zástupce z řad hráčů, který je bude na videoherním šampionátu reprezentovat. Následně se určil los a samotní fotbalisté se mohli chopit herního ovladače.

Vítězem třídenního turnaje se nakonec stal Real Madrid, který reprezentoval Marco Asensio. Španělský útočník si ve finále hladce poradil s fotbalistou Aitorem Ruibalem z Leganése, jehož porazil 4:2.

Více jak o výsledek však šlo o dobro celé akce. Celý turnaj byl totiž k vidění na video streamech, včetně facebookového kanálu španělské LaLigy.

Související obsah

Samotné finále tak vidělo přes 170 tisíc lidí, kteří zároveň mohli přispět jakoukoliv částkou na pomoc v boji proti koronaviru. Celkově tak do UNICEF poputuje více jak 140 tisíc euro (v přepočtu téměř 4 miliony korun).
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události