Hokej

Razantní krok Pirátů Chomutov. Jednadvaceti hráčům dal klub výpověď!

Razantní krok Pirátů Chomutov. Jednadvaceti hráčům dal klub výpověď!
Zdroj: Profimedia

Předčasný konec sezony kvůli pandemii koronaviru velmi finančně zasáhl většinu tuzemských klubů. Severočeský celek Piráti Chomutov, který hraje první hokejovou ligu, se proto rozhodl k zásadnímu kroku. Předčasně ukončil smlouvy hráčům narozených v roce 1996 a dříve.

Většina českých profesionálních hokejových týmů se už připravuje, co se týče hráčského kádru, připravuje na další ročník. Proto dochází i k předčasným ukončením smluv. To není až tak nic neobvyklého. Nicméně v Chomutově to vzali pořádně z gruntu a kontrakty předčasně ukončil, podle současné soupisky, u 21 hokejistů, což je drtivá většina kádru.

„Jsme si vědomi, že náš krok vyvolá řadu emocí. Můžeme všechny ubezpečit, že z něj nemáme radost, ale pro budoucnost hokeje v Chomutově se bohužel jedná o jediné možné řešení, k němuž jsme jednomyslně došli po dlouhé debatě,“ uvádí vedení klubu na svých oficiálních stránkách.

„Zrušení play-off nám výrazně seškrtalo plánované příjmy. Pokud bychom na to nereagovali, mělo by to pro klub existenční důsledky,“ pokračuje nejvyšší vedení Pirátů.

Veden klubu dnes muselo shnout k nelehkmu kroku . Chceme nae fanouky ujistit, e nen dvod k panice, i kdy to...

Zveejnil(a) Pirti Chomutov dne ter 24. bezna 2020

 

„Rozhodně nám nedělá radost, že musíme v zájmu budoucnosti klubu využít klauzuli smlouvy o vyšší moci, ale jiná cesta bohužel v tuto chvíli pro nás není,“ stojí dál v prohlášení. Klub však nechce způsobit existenční problémy hráčům, kteří s profesionálním seniorským hokejem začínají, proto výpověď smluv dostanou jen hráči starší 22 let.

„Nechceme, aby se naši mladí hráči, jejichž smlouvy jsou výrazně nižší než u starších hráčů, dostali do jakýchkoliv problémů, proto jejich smlouvy nevypovíme. U ostatních se jedná o jeden měsíc a menší část března. Věříme, že tento krok alespoň trochu zmírní dopady neočekávané situace na hráče,“ vysvětluje chomutovské vedení.

Související obsah

Plošné výpovědi však neznamenají, že by všichni, kterých se týkají, v příští sezóně za Piráty nenastupovali. „Chceme naše fanoušky ujistit, že není důvod k panice, i když to na první pohled může vypadat jinak. Sportovní manažer má od nás za úkol jednat s hráči o nových smlouvách, které však poběží až od května, pokud vláda ukončí nouzový stav,“ uzavírá klub.

 
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události