UFC

Šampion UFC znovu zadržen! Tentokrát k alkoholu přidal i střelbu

Šampion UFC znovu zadržen! Tentokrát k alkoholu přidal i střelbu
Zdroj: profimedia.cz

Žebříčkově nejlepší MMA zápasník na světě a UFC šampion polotěžké váhy Jon Jones se ocitl znovu za hranou zákona. Ve čtvrtek ráno jej zadržela policie za řízení pod vlivem a podezřelý je ze střelby a nedovoleného držení zbraně.

Jon „Bones“ Jones (26-1-1NC) je v kleci jedním z nejlepších zápasníků historie. Naposledy vybojoval těsné vítězství proti Dominiku Reyesovi (12-1), nicméně mimo oktagon rozhodně není vzorovým příkladem, jakým by šampion měl být. Ačkoli několikrát řekl, že temná minulost je za ním a soustředí se na dovršení svého odkazu, ve čtvrtek 26. března se mu situace znovu vymkla z rukou.
 

Ve svém bydlišti Albuquerque v Novém Mexiku ho zadržela policie, která vyjela kvůli oznámení střelby na veřejnosti. Strážnici zadrželi Jonese v už nastartovaném vozidlu. Šampion tvrdil, že o střelbě nic neví. Nicméně u Jonese v autě byla nalezená zbraň, která byla odeslána na rozbor.

Zdroj: Profimedia

Spolu se zbraní našli policisté v jeho vozidle láhev tvrdého alkoholu Recuerdo, což je značka mezcalu patřící „Největšímu grázlovi v UFC" Jorge Masvidalovi. Jones přiznal, že již řídil a navíc plánoval znovu odjet. To i přesto, že promile v jeho krvi přesahovaly dvojnásobek povoleného limitu. Po zadržení Jones putoval do vazby, ze které byl později propuštěn.

Jones je obviněný z držení zbraně, provozování vozidla bez pojistky a řízení pod vlivem. Případ bude dál vyšetřován a k výčtu prohřešků se může přidat i ono užití zbraně na veřejnosti.

Zdroj: Profimedia

Není to poprvé, co se šampion UFC ocitl mimo zákon. V roce 2015 si vysloužil osmnáctiměsíční podmínku, 72 hodin veřejně prospěšných prací a odebrání titulu za způsobení autonehody a následný útěk z místa činu. V roce 2019 byl obviněn ze sexuálního obtěžování servírky.

Zdroj: Profimedia

Kromě několikanásobného překročení zákonu má Jon Jones ve svém rejstříku i opakované pozitivní nálezy dopingu a drog. Ačkoli v kleci téměř nemá konkurenta, v životě se nedokáže poučit ze svých chyb a dělá jednu za druhou. Největším otazníkem teď je, zda UFC chce mít takového šampiona. Jako by toho Dana White už neměl s probíhající pandemií málo!

Související obsah

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události