UFC

UFC potřebuje šampiona, který není furt v průseru, říká si o titul Santos

UFC potřebuje šampiona, který není furt v průseru, říká si o titul Santos
Zdroj: Profimedia

UFC se zatím k situaci kolem Jona Jonese nevyjádřilo. Není se ani čemu divit, neboť nad nezodpovědným chováním šampiona lze jen nevěřícně kroutit hlavou. Za organizaci promluvil její zápasník a vidí to jasně. Kategorie do 93 kg potřebuje nového šampiona.

„UFC je se situací kolem Jonese obeznámena. V současnosti je s ním a jeho týmem v kontaktu, aby shromáždila informace,“ je zatím jediné stanovisko, které MMA organizace k případu zaujala. Ostatně Dana White má plné ruce práce s uskutečněním UFC 249 a řešit nepoučitelného gaunera je to poslední, co teď potřebuje.
 

Za UFC to vyřešila trojka žebříčku polotěžké váhy Thiago Santos (21-7). „Myslím, že polotěžká divize potřebuje nového šampiona. Takového, který není pořád v průseru. Myslím, že já a Reyes si zasloužíme titulový zápas,“ vyjádřil se Brazilec.

Zdroj: Profimedia

V případě, že by UFC uvolnilo titul, hodlá se o něj porvat s Dominikem Reyesem (12-1). Je to logická volba. V žebříčku jsou hned za sebou na první a druhé pozici, navíc oba s Jonesem předvedli vyrovnanou bitvu, kterou by leckdo připsal právě jim.

Jones znovu překročil meze. Ačkoli své fanoušky nabádal, aby v době karantény zůstali doma, sám se vyrazil projet. Bohužel si do auta přibalil lahev tvrdého alkoholu, drogy a neregistrovanou střelnou zbraň. Za řízení pod vlivem a podezření z použití zbraně na veřejnosti ho 26. března zadržela policie.

Zdroj: Profimedia

Provinilý vazbu opustil ještě ten den. Na konečný rozsudek si musí počkat do 8. dubna, kdy proběhne slyšení u soudu. Nicméně je jasné, že jeho chování mu znovu ovlivní kariéru. Kdo ví, jestli přijde suspendace či už počtvrté odebrání titulu nebo úplný konec.

Související obsahJones se stal nejmladším UFC šampionem v historii. Hovoří se o něm jako o nejlepším zápasníkovi planety a v kleci jen těžko hledal konkurenci. Bohužel se nedokáže poučit ze svých chyb a ve dvaatřiceti letech stále překračuje hranice zákona. Svým chováním podkopává odkaz legendárního sportovce, na kterém dlouho pracoval.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události