Tenisová sezóna přišla o svůj nejstarší turnaj. Slavný Wimbledon se letos konat nebude a to znamená, že hráči a hráčky se na kurty vrátí nejdříve v létě. Zrušení 134. ročníku mrzí také světovou trojku v žebříčku WTA Karolínu Plíškovou.
Letošní rok není velkým tenisovým událostem nakloněn. První grandslam sezóny v Austrálii ovlivnily masivní požáry, kvůli kterým se dokonce přerušovaly zápasy.
Dalším v pořadí měl být antukový French Open. Organizátoři Roland Garros zvolili cestu přesunu na podzim. To v Anglii moc na výběr neměli. Tráva, na níž se v All England Clubu hraje, je v nejlepší kondici právě zkraje léta.
"Nadšená z toho nejsem, ale dalo se s tím počítat," komentuje rozhodnutí zrušit londýnský grandslam Karolína Plíšková. Osmadvacetiletá rodačka z Loun měla v plánu zlomit prokletí čtvrtého kola, ve kterém skončila při posledních dvou ročnících.
Pro třetí singlovou tenistku světa to však byla poměrně očekávaná informace. "Není to pro mě úplně překvapením. Bohužel, situace není dobrá nikde na světě, ani u nás. Je pochopitelné, že se turnaje rozhodly pro toto řešení."
Plíšková naposledy nastoupila 26. února v katarském Dauhá a Návrat zpět na kurty je v nedohlednu. "Pro nás se prodlužuje pauza mezi turnaji. Nadšení nejsme nikdo, ale nedá se nic dělat. Zdraví je přednější," posteskla si česká tenistka.