Fotbal

Hvězda Tottenhamu jde do armády! Musí splnit základní výcvik

Hvězda Tottenhamu jde do armády! Musí splnit základní výcvik
Zdroj: Profimedia

Útočník Son Heung-Min je hvězdou fotbalového Tottenhamu, nicméně ani to neznamená, že se vyhne povinné vojenské službě. Díky přerušení anglické Premier League má nyní čas, a tak si splní své tři týdny základního výcviku.

Každý tělesně schopný Jihokorejec musí absolvovat minimálně osmnáctiměsíční vojenský výcvik, což se týká i profesionálních sportovců. Jediné výjimky jsou udělovány medailistům z olympijských her nebo vítězům asijských her.


Právě asijské hry v roce 2018 fotbalisté Jižní Koreje vyhráli, a tak namísto rok a půl dlouhé vojny, stačí Sonovi a jeho spoluhráčům splnit přibližně 500 hodin veřejně prospěšné práce a základní třítýdenní vojenský výcvik.


Na ten si nyní našel Son Heung-Min čas, neboť Premier League je minimálně do konce dubna pozastavena. Útočník Tottenhamu proto v sobotu odletěl do Soulu, aby se hlásil v armádě.

Související obsahJeho výcvik by měl začít 20. 4. na ostrově Jeju. V případě, že by se Premier League skutečně rozběhla v průběhu Sonova vojenského výcviku, mělo by mu být umožněno ho přerušit a dokončit později.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události