Tenis

Takhle mi ještě nikdy nebylo, tenista Zverev tuší, že měl koronavirus

Takhle mi ještě nikdy nebylo, tenista Zverev tuší, že měl koronavirus
Zdroj: Profimedia

Současná tenisová sedmička Alexander Zverev si myslí, že prodělal koronavirus již na přelomu roku. Hodiny nepřetržitého kašle a horečky tomu napovídají. Vyloučit se to rozhodně nedá, Německý tenista totiž byl na konci loňského roku v Číně.

Alexander Zverev odehrál 28. a 29. prosince v Číně dvě exhibiční utkání. Nejprve se po boku Rogera Federera postavil bratrům Bryanovým ve čtyřhře a druhý den se poté postavil fenomenálnímu Švýcarovi ve dvouhře.


Deník Bild uvedl, že Zverev v instagramovém rozhovoru s Kumpelem Oliverem Pocherem prozradil, že si z Číny odvezl ošklivou nemoc, kterou mohl být i právě řádící koronavirus.


"Nedokážete si představit, jak jsem následující měsíc v Austrálii kašlal," uvedl Zverev. Rodákovi z Hamburku došlo, že to není běžná chřipka. "Dva nebo tři dny jsem měl horečku a kašlal jsem nepřetržitě pět, šest hodin. Brenda také. Nevěděli jsme co to je," popsal Zverev nemoc, které se nevyhnula ani jeho přítelkyně Brendě, která s ním v Číně byla.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Pspvek sdlen Alexander Zverev (@alexzverev123),


 

"Byl to kašel, jaký jsem nikdy neměl. Neměl jsem žádné bolesti, ale kašlal jsem nonstop každých deset sekund," prozradil Zverev. Právě kvůli této nemoci možná Němec nevyhrál žádný ze svých tří duelů na ATP Cupu na začátku ledna, a jeho země tak skončila již v základní skupině.

Související obsahTento neúspěch si však vynahradil na konci měsíce na Australian Open, kde zaznamenal svůj nejlepší grandslamový výsledek. Tam vypadl až v semifinále s Dominicem Thiemem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události