Fotbal

Reprezentace vyhodila trenéra, který neodkoučoval ani jeden zápas!

Reprezentace vyhodila trenéra, který neodkoučoval ani jeden zápas!
Zdroj: Profimedia

Srbský trenér Ivan Jovanovič dostal půlroční smlouvu u národního týmu ve Spojených arabských emirátech. S družstvem ale nesehrál jediný zápas a ve schránce mu nakonec přistála i výpověď.

Jovanovič měl vést reprezentaci Spojených arabských emirátů ve čtyřech střetnutích asijské kvalifikace na světový šampionát, který by se měl v roce 2022 konat v Kataru.

Sedmapadesátiletý Srb dostal na stůl smlouvičku v prosinci poté, co se v emirátech rozloučili s dosavadním trenérem van Marwijkem. Během půl roku měl rozjet tým a vybudovat v něm důvěru. Kvůli pandemii koronaviru však byla kvalifikace odložena na neurčito.

Související obsah

A to se nakonec stalo osudné i trenérovi, který tak, lidově řečeno, nemusel hýbnout prstem. Současně s ním byli propuštěni i jeho asistenti. Fotbalový svaz bude k národmnímu týmu hledat jiné jméno.

Srbský stratég se vryl do paměti fanoušků především během angažmá v Nikósii. Celek z Afroditina ostrova dovedl do osmifinále Evropské ligy, kde APOEL porazil francouzský Lyon a posléze mu stopku vystavil madridský Real.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události