UFC

UFC 249 má novou soupisku! Mezi zápasníky chybí Muradov

UFC 249 má novou soupisku! Mezi zápasníky chybí Muradov
UFC 249 soupiska | Zdroj: koláž tn.cz / Instagram UFC

Šéf UFC Dana White oznámil kompletní seznam zápasů pro UFC 249. Dvanáct potvrzených duelů možná nenaplní jeho dřívější slova o nejhustší kartě všech dob, ale i tak se fanoušci MMA mohou těšit na pořádně našlapanou soupisku. Jediné, co si prezident UFC nechal pro sebe, je nově domluvená lokace.

UFC se zařeklo, že hodlá po třech zrušených galavečerech pokračovat podle plánu a fanouškům doručit slíbenou podívanou. White tak dělá co může, aby doručil galavečer s pořadovým číslem 249 i přes současnou krizovou situaci.
 

Kvůli preventivním opatřením se některé duely zrušily a nahradily je nové. To se týká i hlavního zápasu, který měl být mezi neporaženým Chabibem Nurmagomedovem (28-0) a Tony Fergusonem (25-3). Šampion lehké váhy (do 70 kg) však zůstal uvězněný v Rusku. Zlatý hřeb večera zachránil Justin Gaethje (21-2), který se s Tonym utká o prozatímní titul.

Druhý hlavní zápas mezi bývalými šampionkami slámové váhy (do 52 kg) zůstává nezměněn. Rose Namajunasová (8-4) tak bude mít příležitost vrátit porážku Jéssice Andradeové (20-7). Kartu nově doplní odložený zápas těžkých vah (nad 93 kg) mezi Rozenstruikem (10-0) a Francisem Ngannou (14-3). Jejich duel se měl uskutečnit na konci března.
 

Kompletní nová soupiska pro UFC 249:

Tony Ferguson vs. Justin Gaethje – o prozatímní pás šampiona lehké váhy

Jessica Andradeová vs. Rose Namajunasová – slámová váha

Vicente Luque vs. Niko Price – velterová váha

Jeremy Stephens vs. Calvin Kattar – pérová váha

Francis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik – těžká váha

Uriah Hall vs. Ronaldo Souza – střední váha

Greg Hardy vs. Yorgan De Castro – těžká váha

Alexander Hernandez vs. Omar Morales – lehká váha

Marlon Vera vs. Ray Borg – bantamová váha

Khama Worthy vs. Michael Johnson – lehká váha

Sijara Eubanksová vs. Sarah Morasová – bantamová váha

Ryan Spann vs. Sam Alvey – polotěžká váha

 
Bohužel na nové kartě nefiguruje jméno českého Uzbeka Machmuda Muradova. Ten měl podle původního plánu nastoupit v předzápasu s Karlem Robersonem. Nicméně sám Mach potvrdil televizi Nova, že po změnění lokace je nepravděpodobné, že by se účastnil. Na třetí start v UFC si tak po dvou zrušených duelech bude muset ještě chvíli počkat.

Související obsah

Fight kartu má White hotovou, ale celý svět čeká, kam galavečer přesunul. Z bezpečnostních důvodů to šéf organizace nechce prozradit. „Bude to 18. dubna živě na obrazovkách. To je důležité a to co všichni potřebují vědět. Stejně se nikdo nemůže přijet podívat, tak co. Víte, máme mnoho nepřátel a až se dozví novou lokaci, začnou na nás útočit a snažit se akci zrušit,“ prozradil důvody k tajnůstkaření White v rozhovoru pro ESPN. Spekuluje se o USA nebo o soukromém ostrově.

Související obsah

Pro ochranu svých zápasníků a pracovníků se bude celá akce řídit striktními omezeními. Dokonce ani samotní zápasníci nebudou vědět, kde budou bojovat. „Uděláme to tak, že je shromáždíme na jednom místě a pak je přesuneme na naší lokaci. Nebudou vědět, kam jedou," objasnil svůj plán Dana White. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události