Cyklistika

Tour de France má nový termín! Vuelta zřejmě bude muset ustoupit

Tour de France má nový termín! Vuelta zřejmě bude muset ustoupit
Zdroj: Profimedia

Nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France se v letošním roce uskuteční! Sdělili to organizátoři ve svém tiskovém prohlášení. Start se ale posune o dva měsíce, první etapa je naplánovaná na 29. srpna, do cíle má peloton přijet 20. září.

Odložení startu nejslavnějšího a nejsledovanějšího cyklistického závodu světa o dva měsíce je reakcí na nařízení francouzské vlády, která vydala zákaz všech akcí s větším počtem osob až do poloviny července. Organizátoři Tour de France se následně dohodli s Mezinárodní cyklistickou unií UCI o posunutí startu na 29. srpna.


„Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným stranám a partnerům Tour de France za jejich aktivitu a podporu. Všichni doufáme, že TDF 2020 pomůže všem překonat toto těžké období, které zažíváme," stojí v prohlášení na oficiálních stránkách Tour de France.

Související obsah


První letošní cyklistická grandtour Giro d´Italia byla zatím odložena, hledá se ale nový termín a je možné, že by se jela v říjnu. Jasno také zatím není o osudu Vuelty, která měla odstartovat 14. srpna a měla končit 6. září. Nyní se ale termíny Tour de France a Vuelty kryjí.

Související obsah


V původním termínu se ale uskuteční ve švýcarském Aigle-Martigny mistrovství světa v cyklistice. To má stanovený termín na 20. – 27. září. Nejlepší závodníci ale zřejmě přijdou o časovku MS, která se má jet v první den šampionátu.

Na silniční závod jednotlivců se pak zřejmě nejlepší cyklisté přesunou z Paříže rovnou do dějiště mistrovství světa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události