Cyklistika

Kreuziger oznámí velkou novinku! Nový termín Tour de France kvituje

Organizátoři Tour de France oznámili nový termín, ve kterém se slavný cyklistický závod pojede. Nově se pojede od 29. srpna do 20. září. A právě z tohoto termínu má velkou radost český cyklista Roman Kreuziger, který také velmi pravděpodobně pojede některý z virtuálních závodů.

Podle třiatřicetiletého závodníka je totiž skvěle vymyšlený. „Dává závodníkům i UCI (Mezinárodní cyklistické federaci) šanci, aby se od 1. srpna mohlo závodit, rozjet se, odpočinout a pak naskočit do Tour de France. Na ni pak krásně navazuje mistrovství světa. Poté Giro, Vuelta a klasiky,“ řekl.
 

„Program bude hodně nabitý. Očekávám, že od 1. srpna do 13. listopadu to bude hodně intenzivní. Myslím si, že všichni závodníci se na to těší, protože teď mají vizi, kdy se bude závodit. Člověk si tak může stanovit své cíle,“ dodal pátý muž z celkového pořadí Tour 2013.

Související obsah

 
 

Moc dobře si také uvědomuje, co pro cyklistiku Stará dáma, jak se Tour přezdívá, znamená. „Tour je jedním z největších závodů v roce. Má obrovskou sledovanost. Popravdě, spousta sponzorů je závislá právě na Grand Tour (tři největší závody, mezi které patří Tour de France, Vuelta a Giro). Všechny týmy se snaží na Tour objevit ve své nejlepší formaci. Takže teď, když se UCI spojuje s týmy, je to velký krok kupředu. Doufejme, že pandemie je pomalu na ústupu. Pak bude i nálada na to, aby se závodilo,“ uvedl.
 

Související obsah


 

Na závěr pak také naznačil, že ho čeká účast ve virtuálním závodě. Velmi pravděpodobně tak napodobí Zdeňka Štybara, který jel virtuální závod Kolem Flander.  „Zkraje (příštího) týdne si myslím, že vám dám vědět jednu novinku. Venku sice budeme závodit až od srpna, ale jsou i virtuální závody, takže co nevidět budu na nějaký závod nominován.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události