Skoky do vody

Děsivé šrámy a modřiny. Šampion ve skocích do vody vystrašil fanoušky

Skokan do vody Michal Navrátil pár dnů zpátky vyděsil své fanoušky, ale i kamarády. Na Instagramu se objevila fotka, na které byl dosti potlučený nejen na tváři, ale i na těle. Ale nakonec vyšlo najevo, že se nejlepší český skokan do vody zase věnuje své druhé práci.

Kamarády to opravdu vystrašilo. Kvůli sdílené fotce na Instagramu Navrátilovi volali a psali známí, aby zjistili, co se stalo. „Hodně lidí se o mě bálo, jestli jsem v pořádku a třeba jsem se nezranil při tréninku,“ vypráví v rozhovoru pro TN.cz.
 

Zdání ale někdy klame. Navrátil byl v péči filmového maskéra, který ho připravoval na roli v americkém seriálu Knightfall 2, který se točil v Česku.

Kromě toho, že je „Supratil“ úspěšný sportovec, tak se mu zároveň daří i na poli kaskadérském. Učí se u těch nejlepších. Pod svá křídla si ho vzal legendární tým kaskadérů Filmka.
Když se s Michalem bavíte o práci u filmu, tak je cítit, že nejen skoky do vody, ale i kaskadéřina, je pro něho vášní.

Související obsah„Hrozně mě to baví. Když jste mezi lidmi, kteří jsou špičkou ve svém oboru, tak je to inspirující, posouvá mě to dál. Navíc je tam cítit pozitivní energie, která mě nabíjí,“
popisuje. Na place pak slýchává i pochvalu, která je tou třešničkou na dortu, ale i povzbuzením do další práce.

Zdroj: Profimedia

Nevadí prý ani dlouhé hodiny, které stráví v rukou maskérů: „Je to čas na to, abych se připravil na scénu, která mě čeká a navíc se u toho dá relaxovat.“ Mimochodem, když Navrátila maskovali do seriálu Knightfall 2, ocitl se v rukou kapacity v tomhle oboru.

Související obsah


Řeč je o Američanovi Pepem Morovi, který má na svém kontě mnoho slavných filmů i seriálů jako třeba Hra o trůny, Atlas mraků, Souboj titánů, X-Men, Strážcové galaxie a mnoho dalších.

Zdroj: Profimedia

A o tom, že se dostal opravdu do vybrané společnosti, svědčí fakt, že hned vedle něj seděl na židli Mark Hamill, který hrál v seriálu jednu z hlavních postav. Milovníci ságy Hvězdných válek moc dobře ví, o koho jde: Hamill není to nikdo jiný než filmový Luke Skywalker.
 

Navrátilovy šrámy měl na svědomí samozřejmě maskér. Ale když se pak jde na věc, tak se objeví i opravdové modřiny. Na ty první, které měl jako kaskadér, už si Navrátilnevzpomíná.

Premiéru si ale pamatuje, proběhla před 18 lety ve filmu Jedna ruka netleská. Byla to sice komedie, ale když tak posloucháte Navrátila, jeho kaskadérská role byla jako z hororu. Zaskakoval tehdy za Jiřího Macháčka. „Padal jsem v noci z mostu do přehrady, navíc jsem měl zavázané ruce a nohy a pásku přes pusu,“ líčí český skokan do vody. Byť trochu hororovou, tak lepší premiéru si Navrátil snad jako skokan do vody nemohl vybrat.

Zdroj: Profimedia

Od skákání v seriálu Red Bull Cliff Diving si nyní dává pauzu. Sport má teď kvůli koronaviru stopku. Aspoň si tak Michal doléčí šrámy, které tenhle sport přináší.

Zdroj: Profimedia

Zranění už měl mnoho. Natržené vazy v rameni, utržený biceps nebo meniskus v koleni. Ale jen tak něco ho nezastaví. Když Michalovi operovali koleno, tak mu pak lékaři nařídili tříměsíční rekonvalescenci. Jenže na to nedbal. Koleno sice nebylo ani zdaleka vyléčené, Michal ale stál už měsíc po operaci na závodech ve Walesu na stupních jako vítěz a o 14 dní později pak přišel další triumf v bosenském Mostaru.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události