Fotbal

Fotbalová MLS jen tak nezačne, Ondrášek musí na tréninky dál čekat

Fotbalová MLS jen tak nezačne, Ondrášek musí na tréninky dál čekat

Elitní soutěže ve Spojených státech amerických stojí na rozdílných metách. Zatímco NBA a NHL tlačí čas a snaží se dostat do hry co nejdřív, fotbalová MLS prodloužila svým hráčům domácí karanténu.

Fotbalová soutěž v USA se zastavila po pouhých dvou kolech. Fantastický start ročníku chytil Čech Zdeněk Ondrášek, který v dresu Dallasu dokázal vstřelit hned dva góly.

Na další si ale bude muset počkat minimálně do června. Hráči se nyní připravují individuálně a vyhlížejí každý moment, kdy by mohli znovu vyběhnout ke společnému tréninku. Tato možnost byla nyní vedením soutěže z preventivních důvodů posunutá do poloviny května.

Související obsah

"Rozšířili jsme moratorium na týmový trénink do pátku 15. května. Centra zůstanou zavřená, hráči a zaměstnanci budou i nadále doma. S výjimkou těch, kteří potřebují léčbu či rehabilitaci pod vedením zdravotnického personálu, která nelze provádět v místě bydliště," zní oficiální vyjádření Major League Soccer.

"Očekáváme, že hráči zůstanou v místě svého klubu. Budeme ale analyzovat výjimky, kdy hráč z oprávněných důvodů požádá, aby se mohl přesunout domů, a to výhradně autem," pokračuje stanovisko.

Související obsah

Liga minulý týden oznámila prodloužení odkladu nejméně do 8. června. MLS bude i nadále v kontaktu se zdravotnickými organizacemi. Na rozdíl od NHL a NBA nemusí fotbalisté tak spěchat. Na dohrání ročníku budou mít podstatně víc času.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události