NHL

Hokejová legenda Flyers se vrací domů! Bude dělat ambasadora

Hokejová legenda Flyers se vrací domů! Bude dělat ambasadora
Zdroj: Profimedia

Ačkoliv ledová kluziště severoamerické NHL zejí prázdnotou, živo je aspoň v zákulisí samotných týmů. Se žhavou novinkou například přišla organizace Philadelphie Flyers, která do svých řad povolala jednu ze svých hokejových legend Erica Lindrose. 47letý bývalý centr se má stát ambasadorem a skautem v týmu Letců.

Bývalý hokejista je legendou Flyers, za které odehrál osm sezon a do historie NHL se zapsal nesmazatelným písmem, zejména za svou zarputilost a hokejovou šikovnost. Předloni ho také Philadelphia ocenila nejvyšším možným způsobem, když jeho číslo 88 vyřadila a pověsila ho pod střechu Wells Fargo Centra.

Nyní zástupci Letců nabídli 47letému Lindrosovi zajímavou nabídku, kterou slavný Kanaďan přijal. Bývalý hokejový útočník se tak stane ambasadorem a skautem oranžovo-černého týmu, ve kterém působí i Jakub Voráček.
 

"Jen málo hráčů v historii Flyers vyvolalo u fanoušků tolik vzrušení a vášně, Eric Lindros je jedním z nich. Během této bezprecedentní doby je angažování Erica tím pozitivním, co chceme našim příznivcům dodat," vyjádřila se marketingová a finanční šéfka organizace Flyers Valerie Camillová.

Související obsah

"Těším se až budu opět se svou rodinou Flyers, a budu za ně znovu bojovat, zejména v této složité době. Philadelphie byla vždy mým domovem a já se nemůžu dočkat až budu spolupracovat s tak skvělými fanoušky, kteří mě v minulosti tolik podporovali,“ dodal dojatý Lindros, kterého hned v úvodu čeká první úkol, když se zúčastní celosvětového charitativního projektu All In Challenge, ve kterém se snaží známé osobnosti dražit svoje věci a zážitky na podporu v boji proti koronaviru.

Eric Lindros odehrál v dresu Flyers 486 zápasů, ve kterých si připsal dohromady 659 bodů. Kariéru ukončil v roce 2007 po sérii zranění a otřesů mozku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události