Fotbal

Szczesny skončil v Arsenalu kvůli kouření! Ukrýval se i před Rosickým

Szczesny skončil v Arsenalu kvůli kouření! Ukrýval se i před Rosickým
Zdroj: profimedia.cz

Slavný brankář z Polska Wojciech Szczesny mluvil o tom, jak si ve slavném Arsenalu uříznul ostudu kvůli kouření. Tehdy za to dostal od trenéra Arséna Wengera tučnou pokutu. V přepočtu šlo asi o 700 tisíc korun. Tím to ale neskončilo.

Zápas na hřišti Southamptonu na Nový rok 2015 se tehdy Szczesnému vůbec nepovedl. Při prohře Kanonýrů 0:2 měl Polák prsty v obou gólech a po zápase to chtěl ze sebe setřást, ale tak nějak po svém.
 

„Psychicky to bylo náročné a musel jsem si dát po zápase cigaretu. Bylo to ale ve chvíli, kdy v šatně byli ještě kluci, tak jsem si šel zapálit do sprch. Schoval jsem se v rohu, takže mě nikdo neviděl,“ prozradil gólman v podcastu Arsenal Nation. Polák se ale mýlil.


Někomu z kabiny, kde v tu chvíli seděl i Tomáš Rosický, jeho prohřešek neunikl a nahlásil ho Wengerovi.
 

„Viděli jsme se s trenérem o pár dní později. Zeptal se mě, jestli je to pravda a já mu to potvrdil,“ řekl Szczesny, který porušil Wengerovo pravidlo, které bude pro mnohé asi překvapením. Gólman prý mohl kouřit, musel se ale držet jistých zásad.
 

„Tehdy jsem kouřil pravidelně a trenér o tom věděl. Jen nechtěl, abychom kouřili v šatně,“ prozradil Szczesny a pokračoval, co se dělo pak. „Dal mi pokutu a tím to pro mě skončilo,“ řekl a opět se mýlil, podobně jako v tom, že ho při kouření nikdo neviděl.


Související obsah


 

Trenér odstavil Szczesného ze hry, nejprve na pár zápasů, ale náhradníkovi Davidu Ospinovi se dařilo a Poláka do branky už do konce sezony nepustil.
 

V létě pak přišel do Arsenalu Petr Čech, čímž vzrostla u Kanonýrů konkurence. Brankář z Polska tak raději odešel na hostování do římského AS a teď toho asi nelituje. U Římanů válel a vychytal si angažmá v Juventusu.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události