Fotbal

Smutná fotbalová zpráva: Bývalý útočník Liverpoolu podehl rakovině

Smutná fotbalová zpráva: Bývalý útočník Liverpoolu podehl rakovině
Zdroj: Liverpool FC

V pouhých 61 letech umřel bývalý fotbalový útočník Michael Robinson. Po několika angažmá ve Velké Británii, včetně Liverpoolu, ukončil aktivní kariéru ve španělské Pamploně. Poté ve Španělsku působil jako fotbalový komentátor. Robinson podlehl následkům rakoviny.

Irský útočník prošel na bristkých ostrovech několika kluby. Nejvíce času strávil v Brightonu, za který odehrál přes 100 zápasů, jednu sezonu odehrál v Manchesteru City a během své jediné sezony s Liverpoolem dosáhl hned na tři trofeje.


Poté vedly jeho fotbalové kroky přes Queens Park Rangers do španělské Pamplony. Tam za místní Osasunu před ukončením kariéry zvládl odehrát 58 zápasů. Místo návratu zpět na Ostrovy zvolil setrvání ve Španělsku, kde se stal velmi slavným fotbalovým komentátorem.


V prosinci roku 2018 oznámil, že mu byl nalezen metastázující melanom v pokročilé fázi. V úterý 28. 4. 2020 prohrál svůj boj s rakovinou a odcestoval do fotbalového nebe.


Liverpool na svého bývalého hráče nezapomněl a věnoval mu vzpomínku na sociálních sítích. "Jsme hluboce zarmouceni odchodem našeho bývalého hráče Michaela Robinsona v jeho 61 letech. Myšlenky všech v Liverpoolu FC jsou s Michaelovou rodinou a jeho přáteli v této těžké době. Odpočívej v pokoji, Michaeli," rozloučil se anglický velkoklub se svým bývalým hráčem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události