Hokej

Novinka českého hokeje! V extralize by se hrála baráž až v třetí sezoně

Novinka českého hokeje! V extralize by se hrála baráž až v třetí sezoně

Ačkoliv český hokej momentálně stojí, řeší se varianty, jak odehrát příští ročníky. Novinkou z dílny šéfa svazu Tomáše Krále je, aby se v příštích dvou sezonách z extraligy nesestupovalo a rozšířil se počet účastníků v nejvyšší hokejové lize. Baráž by se tak hrála až po třetí odehrané sezoně.

Tak to by byla velká novinka! Nad uzavřením extraligy se už spekulovala nějakou dobu, ale nový formát, s kterým přišla pracovní skupina pod vedením šéfa svazu českého hokeje Tomáše Krále je opravdu revoluční.


Změna spočívá v tom, že by od příští sezony hrálo extraligu čtrnáct týmů, nicméně po konci sezony by nikdo z nejvyšší ligy nesestoupil, ale naopak by jí doplnil vítěz z ligy první. To samé by se pak dělo i nadcházející ročník.

Až po třech odehraných sezonách by se tak hrála baráž, kde by se počet účastníků opět zredukoval na čtrnáct týmů.
 

Související obsah


Důvodem těchto radikálních změn je ekonomická stabilizace klubů, které budou po koronavirové pandemii dost oslabené. Uzavření extraligy se řešilo už v průběhu sezony, která však byla předčasně ukončena a vzhledem k tomu, že k dohodě nedošlo, sestoupilo tak Kladno v čele s majitelem Jaromírem Jágrem, do extraligy naopak zamířily České Budějovice.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události