Fotbal

Ukončení francouzské ligy rozzuřilo Lyon, tým chystá žalobu

Ukončení francouzské ligy a následné vyhlášení mistra i sestupujících týmů má dohru. Některé kluby se bouří, protože s rozhodnutím nesouhlasí. Lyon dokonce hrozí žalobou a chce odškodnění.

Sezona ve Francii končí, mistrem je PSG a Toulouse s Amiens sestupují. Právě tento verdikt spustil vlnu nevole.


„Je to nespravedlnost. Budu bojovat se všemi týmy, abychom prosadili svá práva. Protože si myslím, že rozhodnutí není správné," tvrdí prezident Amiens SC Bernard Joannin.


Zatímco Toulouse bylo beznadějně poslední, Amiens ztrácelo jen 4 body, a to zbývalo dohrát ještě 10 kol.
 

Související obsah


"Je to pro ně trošku kruté. Myslím si, že by mohl sestoupit jenom jeden tým a jeden postoupit," dodává bývalý hráč Toulouse FC Pavel Fořt.


Těžce to nese i slavný Lyon. Ten je sedmý a to znamená, že po 25 letech bude chybět v evropských pohárech a tím přijde také o balík peněz.

Lyon označil rozhodnutí vedení ligy za neuvážené a v rozporu s doporučením UEFA.


„Vyhrazujeme si právo odvolat se proti tomuto rozhodnutí a požadovat náhradu škody, zejména pokud jde o ztracené příležitosti. Poškození klubu činí několik desítek milionů eur.“ stojí ve stanovisku francouzského klubu.

Související obsah

"Můj názor je, že žádná žaloba by absolutně neměla proběhnout. Ztráceli 9 bodů na pohárové příčky a je tam dalších 5 nebo 6 týmů," oponuje jim bývalý fotbalový útočník, který aktuálně vede B-tým plzeňské Viktorie.

O osudu Lyonu se tak rozhodně pravděpodobně v příštích dnech.


 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události