Fotbal

Konec nepodepíšu, byl by to pohřeb italského fotbalu, říká nejvyšší šéf!

K tréninku se pomalu vrací i fotbalové kluby v Itálii. Šance na dohrání ročníku je veliká. Především pak všechny ujišťuje nejvyšší boss tamní kopané Gabriele Gravina, který rezolutně odmítá řeči o konci sezóny.

Že se sportovní život v Evropě pomalu vrací do normálu potvrzuje i zpráva z Italské fotbalové ligy. Tamní kluby mohou ode dneška využívat svá centra a dovolit svým hráčům individuální tréninky.

Ve Francii, kde koronaviru podlehlo 25 tisíc lidí, sezónu nakonec odpískali. V Itálii je sice číslo o čtyři tisíce vyšší, zbraně ale neskládají a souboj s neviditelným soupeřem chtějí vyhrát.

"Dokud budu prezidentem federace, nikdy konec ročníku nepodepíšu, protože by to byl pohřeb italského fotbalu. Pokud mi žádný odborník z oblasti zdraví neřekne, že bychom riskovali životy hráčů, ze své cesty neustoupím," řekl šéf Gabriele Gravina.

Související obsah

Jako první se na dobrovolné individuální tréninky sjeli někteří hráči Sassuola, kteří se na hřišti postupně protočili. To v Juventusu se kabina postupně hlásila zatím jen na odběr krve kvůli testům.

Cristiano Ronaldo ale chyběl a dorazí do Itálie až v noci. Jeho tryskáč nedostal původně povolení opustit Madrid.

Martin Kasparides, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události