UFC

Gaethje s Fergusonem splnili váhový limit, zápasu už nic nebrání!

Gaethje s Fergusonem splnili váhový limit, zápasu už nic nebrání!
Justin Gaethje vs. Tony Ferguson | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

UFC je zpátky! Po necelých dvou měsících bez tvrdých bojů v oktagonu přichází galavečer UFC 249 a zápasníkům už nic nebrání v tom, aby v noci ze soboty na neděli předvedli to nejlepší co v nich je. Váhový limit splnili téměř všichni. Jediný, kdo ho nesplnil je Jeremy Stephens.

Hlavním zápasům večera, tedy Ferguson vs. Gaethje a Cejudo vs. Cruz nic nebrání. Všichni splnili svou váhu na libru přesně. I všichni ostatní bojovníci se do limitu vešli, pouze jediný Jeremy Stephens přesáhl. Jestli se jeho boj s Calvinem Kattarem uskuteční, se stále řeší.


Stephens limit překročil o více než dva kilogramy. Jestli se zápas zruší, nebo část jeho výplaty dostane jeho soupeř je teprve v jednání, ale pro Stephense to není poprvé, kdy se do své váhovky nevešel. V roce 2015 měl necelé dva kilogramy přes limit.


Vážení tentokráte probíhalo za speciálních podmínek. Všichni šli na váhu ve svůj oddělený čas, ale přestože UFC původně oznámila, že staredowny nebudou, nakonec došlo i na ně.

Související obsahNěkteří zápasníci měli roušky, někteří si podali ruce. Šampion bantamové váhy Henry Cejudo se postaral o tradiční divadlo. Mezi přísedící kopal nafukovací podobizny svého soupeře.Aby mohli všichni účastníci splnit váhový limit, měl každý také k dispozici vlastní saunu, ve které shazoval váhu na potřebnou hodnotu.

Limit lehké váhy 155 liber (70 kilogramů) splnil i Tony Ferguson, největší hvězda večera. Následně fotografům zapózoval se slunečními brýlemi a nyní už se může psychicky připravovat na vrchol večera, kterým bude jeho souboj o prozatímní titul lehké váhy s Justinem Gaethjem.


Galavečer UFC 249 sledujte v neděli 10. května živě od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události