UFC

Gaethje je nový šampion a boháč! Za zbití Fergusona dostane dva bonusy

Hlavní zápas UFC 249 nezklamal. Duel o prozatímního šampiona lehké váhy se dostal až do pátého kola! Tam Justin Gaethje dokončil výprask Fergusona z předchozích kol a rozhodčí raději ukončil zápas. Získaný titul však zahodil a raději si počká na ten plnohodnotný.

První galavečer po koronavirové odmlce vyvrcholil zápasem Tony Ferguson vs. Justin Gaethje. Náhradník za Chabiba Nurmagomedova překvapil a do klece nastoupil s neobvykle taktickým plánem, který zkombinoval s přesnými údery.

 

Gaethje (22-2) byl od začátku rychlejší i tvrdší. Ferguson (25-4) nenašel svůj rytmus a přistoupil na Justinovu hru tvrdých výměn, které se na jeho obličeji podepsaly už v prvním kole. Naděje vysvitla na konci druhého, kdy Ferguson trefil přesný zvedák.

Zdroj: Profimedia


Začátkem třetího kola se Gaethje znovu chopil otěží zápasu a už je nepustil. I přes zranění ruky Fergusona nepřestával trestat tvrdými údery. Výprask skončil až v pátém kole, kdy po sérii ran rozhodčí zastavil zápas.
 

Ačkoli Ferguson prohrál a šance na titul lehké váhy se mu opět vzdálila, předvedl srdce bojovníka. Jeho brada vydržela neuvěřitelnou nálož a ukázal, proč je považován za hříčku přírody. Po sérii 12ti výher ochutnal porážku poprvé od roku 2012. Cenou útěchy pro něj může být milionový bonus za zápas večera.
 

„Mám za sebou dlouhou přípravu, ale to s tím nemá co dělat. Justin je sakra tvrdý chlápek. Já se připravoval na Chabiba a Justin je spíš postojář. To se prostě stává. Ale radši bych byl, kdyby mě ukončil než to takhle zastavit,“ řekl Tony ihned po zápase.

Zdroj: Profimedia


Gaethje si připsal nejcennější skalp kariéry. I přes krátkou dobu na přípravu předvedl neuvěřitelný výkon a ukázal, že umí víc než jen bezhlavé přestřelky v prvním kole. Stal se prozatímním šampionem, ale pásem pohrdnul. Raději si počká, až na korunu lehké váhy.
 

„Musel jsem prohrát abych se změnil. Uvědomil jsem si, že schytávám moc ran a moc se bavím. Ty dvě prohry, co mám, jsou kvůli tomu,“ okomentoval novou strategii Justin. Vzápětí dodal, že se nemůže dočkat až změří síly s tím nejlepším.

Související obsah


Jako vítěz proběhlého duelu, je Gaethje příštím soupeřem pro neporaženého šampiona Chabiba Nurmagomedova (28-0). Prezident UFC prozradil, že zápas o titul šampiona by se měl uskutečnit na podzim. Nicméně dagestánský Orel řekl, že bude připravený už dříve.
 

Pás prozatímního šampiona není to jediné, co si Gaethje ze zápasu odnese. Jak už u něj bývá zvykem, za dění v kleci si vysloužil dva miliónové bonusy. Jedno ocenění je za zápas večera a druhé za výkon večera. Během sedmi zápasů v UFC obrdžel celkem devět takovýchto ocenění. Ne nadarmo se mu přezdívá Highlight, tedy "Nejlepší moment".

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události