MMA

Blíží se duel, ve kterém měl nastoupit Muradov! S vítězem by se klidně utkal

Na UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira se kromě hlavních hvězd večera představí i Karl Roberson, který měl změřit síly s Machmudem Muradovem. Český Uzbek rivala a svého náhradníka okomentoval pro televizi Nova. Připouští, že by se s jedním z nich mohl utkat.

Hlavní kartu nadcházejícího galavečeru zahájí duel střední váhy (do 84 kg) Roberson vs. Vettori. Původně se Robersonovi (9-2) měl postavil první Uzbek v UFC i hrdý reprezentant české vlajky Machmud Muradov (24-6).

 

Následkem světové situace musel Mach ze zápasu odstoupit a organizace jej nahradila italským matadorem Marvinem Vettorim (14-4-1). Nicméně oba zápasníci jsou na Machově radaru a bedlivě je sleduje.
 

„Viděl jsem, s kým nastupuje. Jeho soupeř je tvrdý Ital, dobrý postojář. Můžu říct, že je jeden z nejlepších, s kým mohl v dnešní době zápasit. Marvin Vettori zápasil se současným šampionem Adesanyou. Prohrál, ale ne jednostranným rozhodnutím, a to teda klobouk dolů,“ řekl Mach o svém náhradníkovi.

Zdroj: Profimedia

„Roberson má před sebou kus práce a musí zamakat. Zápas vidím 50-50. Je to pro ně těžký, protože nevěděli, kdy budou zápasit. Snad udělají hezký zápas,“ pokračoval Mach o nadcházejícím duelu.
 

Roberson překročil váhový limit a 20% jeho výplaty připadne Vettorimu. Jejich duel zahají hlavní kartu, které vévodí duel polotěžké váhy (do 93 kg) Anthony Smith (32-14) vs. Glover Teixeira (30-7). Organizace tak přichystala další porci MMA, která v rychlém sledu naváže na úspěšný turnaj UFC 249.

Zdroj: Nova Sport


 Hlavní karta UFC Fight Night 173:

Anthony Smith vs. Glover Teixeira – polotěžká váha

Ovince Saint Preux vs. Ben Rothwell – těžká váha

Alexander Hernandez vs. Drew Dober – lehká váha

Ricky Simon vs. Ray Borg – bantamová váha

Karl Roberson vs. Marvin Vettori – střední váha


Muradov zahájil svou UFC kariéru na podzim roku 2019. Ve stejném roce stihl absolvovat ještě jeden duel, nicméně po dvou výhrách přišla neplánovaná pauza. Původně se měl utkat v březnu na turnaji v Brazílii s Antoniem Carlosem Juniorem (10-4-1NC), avšak ten odstoupil kvůli zranění.Náhradní duel právě s Robersonem byl plánovaný na dubnové UFC 249. Avšak kvůli vypuknutí koronavirové pandemie Mach musel odstoupit, galavečer se přesunul a změnila se i zápasová karta. Kdy se Mach znovu postaví do klece, záleží na světové situaci.
 

„Čekáme až otevřou hranice a my můžeme cestovat. Snad v létě to už bude v pohodě. Chtěl bych koncem července či v srpnu mít zápas. Záleží to na situaci. Teď už je to lepší, ale nechci to zakřiknout. Všichni na sebe musíme dávat pozor. My čekáme miminko, takže bych teď stejně nechtěl moc cestovat. Ale až mi povolí cestu do Ameriky, budu připraven,“ řekl Mach o své budoucnosti.

Související obsah


Mach pro svůj návrat do klece nastínil letní termín. Otázkou zůstává, komu se postaví. Eventuální možností je druhý pokus o duel s Robersonem, či jeho nahrádník Vettorim.
 

„Když mi jednoho z nich nabídnou, tak to beru. Mně je to jedno, nikdy si nevybírám soupeře a beru kohokoli a kdykoli. Stačí datum a jméno soupeře, já podepíšu a jedu,“ řekl Muradov, který je připravený čelit jakékoliv výzvě.
 

Hlavní kartu UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira sledujte ve čtvtek 14. května živě od 3:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události