Fotbal

Zemřel bývalý brankář Teplic Radim Novák, ve 42 letech podlehl rakovině

Zemřel bývalý brankář Teplic Radim Novák, ve 42 letech podlehl rakovině
Zdroj: fkteplice.cz

Fotbalový klub FK Teplice na svých oficiálních stránkách informoval o úmrtí Radima Nováka. Bývalý brankář severočeského klubu zemřel v úterý ve věku 42 let. Podlehl rakovině slinivky, kterou mu lékaři diagnostikovali v listopadu.

Ještě v lednu hlásil, že se chce s nemocí porvat. Novák byl odhodlaný, že nezemře na stejnou diagnózu jako jeho matka. Odmítl podstoupit chemoterapie, protože se nemoc rozhodl léčit alternativní metodou. Nicméně nyní nemoci podlehl.

Novák byl ikonou fotbalového klubu v Ústí nad Labem, když působil v její zlaté éře. V roce 2010 s klubem jako gólmanská jednička postoupil do první ligy, kterou ústecký tým odehrál na teplických Stínadlech.
  

Novák svou fotbalovou dráhu začal ve Skoroticích a v dorostu chytal za Jablonec. Poté přestoupil do Varnsdorfu, kde poprvé okusil seniorský fotbal. Během kariéry také hostoval v Litoměřicích nebo Litvínovu či Teplicích. Největší úspěchy ale zaznamenal právě v Ústí, kde působil nejdéle.

Po konci kariéry se stal respektovaným trenérem nejprve právě v Ústí nad Labem a poté se přesunul do Klubové akademie Teplic, kde měl na starosti tým do sedmnácti let.
 

Související obsah
"Nejen jeho svěřenci, ale celý klub bude vzpomínat na Radima nejen pro jeho trenérské schopnosti, ale především pro jeho výbornou povahu a pozitivní myšlení. Čest Tvojí památce Radime!" uvedl teplický klub na svém webu.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události