UFC

PREVIEW: UFC nezastavuje a přináší další nabitý turnaj!

Návrat UFC zpět do vysílacího kolotoče byl vydařený a společnost chce do konce roku stihnout i přes nedobrovolnou pauzu všechny naplánované galavečery pro rok 2020. Z toho důvodu je tu jenom několik pár dní po UFC 249 další nálož zápasů – stejné město, stejná hala a ještě přísnější zdravotní kontroly. Po zdařilém oficiální vážení nic nebrání v napsání další kapitoly.

HLAVNÍ TAHÁK

Anthony Smith (32-14) vs. Glover Teixeira (30-7) - polotěžká váha (do 93 kg).


Největší událostí v noci ze středy na čtvrtek je bitva dvou bývalých vyzyvatelů o titul v polotěžké váze. Utkání bojovníků, kteří v minulosti na body podlehli stejnému šampionovi, Jonu Jonesovi (26-1-1NC). Střetnutí čtyřky a osmičky v žebříčku této divize. Dohromady mají tito zkušení válečníci přes 80 zápasů, z toho 35 knokautů, 20 submisí a v kleci už je máloco překvapí. 

Zdroj: profimedia.cz

Čtyřicetiletý Glover Teixeira mohl být v některých očích po pár knokautech na odpis, ale opak je pravdou. Výsledkem jsou tři dobré výhry za sebou, proniknutí do top desítky a možnost být opět po několika letech součástí hlavního taháku.


Hlavní zápas naopak není ničím cizím pro Anthonyho Smitha. Popáté v řadě bude ukončovat celý galavečer a pouze v jednom případě neuspěl. Existují zápasníci, které Jon Jones při vzájemném zápase zlomil a poražení bojovníci už nikdy nebyli stejní. To však není ani Smithův, ani Teixeirův případ.

Zdroj: Profimedia


Zatímco Brazilec Teixeira se snaží po více než šesti letech dosáhnout znovu na titulový souboj, jeho soupeř Smith rychle na jediný nezdar v dohledné době dokázal zapomenout skvělou výhrou nad Gustafssonem (18-6). V kleci je stále maximálně nebezpečný pro kteréhokoli soupeře.

Související obsah


Původně se měl celý tento galavečer uskutečnit ve Smithově rodném městě Lincolnu, ale pandemie všechny plány změnila. A tak může bojovník s přezdívkou „Lví srdce“ na podporu publika zapomenout. Oba mají zabijácký instinkt a velkou motivaci – vítěz se může posunout blíže diskuzi o další šanci na titulový boj. 
 

NA CO SE DÁLE ZAMĚŘIT?

Drew Dober (22-9-1NC) vs. Alexander Hernandez (11-2- lehká váha (do 70 kg)

„Tiché“ zápasy bez větší propagace posazené doprostřed hlavní karty v sobě často skrývají cenné zlato. Určitě to platí o Drewu Doberovi , který se běžně pohybuje mimo radar, ale v posledním půl roce o sobě dal výrazně vědět.

Zdroj: Profimedia

O to víc, když dokázal po vynikajícím výkonu zastavit slibně rozjetou vycházející hvězdu Nasrata Haqparasta (11-3), o kterého se stará nový člen Síně slávy UFC Georges St-Pierre (26-2).

Související obsah


Doberův protivník Alexander Hernandez si prožil něco podobného, když skvěle nastartovanou kariéru, ověnčenou debutem roku 2018, hodně přibrzdil veterán Cerrone (36-15-1NC) hned o necelý rok později.
 

Předtím agresivní bojovník s vysokým tempem se proměnil na možná až příliš opatrného postojáře, který hodně vyčkává. Stejně tak vyčkával na to, jestli si kvůli současnému stavu ve světě nemá obnovit svoji předchozí práci na plný úvazek – pozici hypotečního bankéře.
 

Úroky nakonec bude chtít sázet jenom v kleci proti Doberovi, který oproti předešlým rokům nabral na síle a přesnosti úderů. Když se „Alexander Veliký“ neuzavře do svého super-defenzivního světa, diváci se budou moci těšit na skvělou podívanou.

 
Sledujte UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira v noci ze středy na čtvrtek od 3:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

Hlavní karta

Anthony Smith vs. Glover Teixeira (polotěžká váha)

Ben Rothwell vs. Ovince Saint Preux (těžká váha)

Alexander Hernandez vs. Drew Dober (lehká váha)

Ricky Simon vs. Ray Borg (bantamová váha)

Andrei Arlovski vs. Philipe Lins (těžká váha)

Michael Johnson vs. Thiago Moises (lehká váha)

Na halvní kartě se měl představit i Karl Roberson (9-2) s Marvienm Vettorim (14-4-1). Jejich duel byl na poslední chvíli zrušen poté, co Roberson odstoupil. Důvodem má být špatný fyzický stav po vyčerpávající snaze splnit váhový limit, který i přes veškeré usílí přesáhl o 1,5 liber (0,7 kg).

Duel nahradily zápasy Arlovski vs. Lins a Johnson vs. Moises, které byly přesunuty z karty Prelims. Na hlavní kartě je tak nově šest duelů místo pěti.

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události