UFC

OSP kvůli zápasu šel do těžké váhy! V kleci ho čeká o 13 kilo těžší soupeř

Ovince Saint Preux kvůli koronavirové krizi přišel o dva soupeře. Nakonec se mu naskytla šance zápasit na UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira. Nicméně pro duel s Benem Rothwellem musel přestoupil do těžké váhy a bude čelit o víc než deset kilo těžšímu soupeři.

Sedmatřicetiletého UFC veterána čeká debut v těžké váze. Svou MMA kariéru normálně absolvoval v lehčí polotěžké (do 93 kg), nicméně kvůli okolnostem neměl na vybranou než se změřit s těžším borcem.

 

„Alespoň nemusím dělat váhu. O zápase jsem se dozvěděl dva a půl týdne předem, tak jsem jen lehce upravil trénink, ale jinak máme s trenéry strategii a té se budeme držet,“ řekl na předzápasové online konferenci.
 

OSP (24-13) se měl v dubnu utkat v polotěžké váze se Shamilem Gamzatovem, ten musel kvůli koronavirové krizi odstoupit a byl nahrazen Ionem Cutelabem. Nicméně i ten zůstal uvězněný ve své rodném Moldavsku a Saint Preux se po dlouhé přípravě ocitl znovu bez soupeře.
 

Nakonec mu UFC nabídlo duel s Benem Rothwellem (37-12) v těžké váze. I přes váhovou nevýhodu OSP neváhal a zápas přijal. Předzápasem navážil 109 kg, zatímco jeho soupeř 120,2 kg. Avšak Ovince hodlá rozdíl proměnit ve výhodu.

Zdroj: Profimedia

„Do zápasu půjdu s váhou kolem 107 kg. Nejsem těžký a cítím se silný a rychlý. Ačkoli většina zápasníků v těžké váze bude o malinko silnější, rozdíl nebude takový. V posilovně jsem celý svůj život. Takže když se se mnou zavřou do klece, zjistí, že nejsem typická polotěžká váha. Moje výhoda bude rychlost,“ zhodnotil OSP své fyzické predispozice.
 

Sestřih St-Preuxových ukončení před limitem v UFC:

 

Po debutu v těžké váze by se nejraději vrátil zpět do lehčí kategorie, ale ani působení v nejtěžší váhovce nevylučuje. Pokud bude mít nabídky na dobré zápasy.
 

„Polotěžká váha mi sedí. Pokud dodržuji dietu a tvrdě trénuji, shazování váhy jde bez problému. Ale pokud budu mít šanci na titul, můžu zápasit klidně i v těžké,“ okomentoval směr své kariéry.

Související obsah


Kam jeho kariéra bude směřovat se uvidí až po zápase s Rothwellem. Na nadcházejícím galavečeru je jejich duel druhým hlavním duelem a rozhodně přinese pořádnou MMA podívanou.
 

Hlavní kartu UFC Fight Night Smith vs. Teixeira sledujte ve čtvrtek 14. května živě od 3:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události