Freestyle motokros

"Backflipující dědeček" skočil první trik po pádu. Super pocit, říká Podmol

Nedávno oslavil ne zrovna příjemné roční výročí od svého hrozivého pádu. Při světovém šampionátu v Mnichově si dost komplikovaně zlomil obě nohy a čekala ho dlouhá rekonvalescence. Nyní to však vypadá, že je nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol zpátky, a dokonce si zkusil i svůj první trik po zranění: „Byl to spontánní pokus, ale super pocit,“ vypráví několikanásobný medailista z X-Games.

Po děsivém pádu měl tehdy v nohách 39 šroubů a 4 ocelová plátna: „Jsem jako Robocop,“ bral vše s úsměvem český jezdec.

Nyní je rád, že si může opět sednout za motorku a první trik s názvem „heelclicker“, kdy si závodník klepne botami před řidítkama, bral jako bonus.
 

„Byl to takový spontánní pokus, do molitanu jinak neskáču a nemám to ani v plánu. Jezdím na motorce skoro každý den a věnuju se spíš technice na enduru a motokrosu. Navíc na ty velké skoky mají moje nohy ještě čas,“ říká 35letý závodník.
 

Související obsah

Jeho kariéra se navíc chce v příštích 2-3 letech spíše soustředit na rallye.

„Stále chci být backflipující dědeček, ale chtěl bych se teď věnovat více přípravě na Rallye Dakar, takže trénink bude jinačí než v minulosti a freestyle motokros odsunu trošičku na druhou kolej,“ představuje Libor Podmol své plány do budoucna.
 

Související obsah

K jeho chystaným plánům a snům ho navíc přibližuje i zdravotní stav, který se lepší každým dnem a zásluhu na tom má i jeho motorka.

Související obsah


„Pořád se to zlepšuje, jasně ty nohy nejsou úplně stoprocentní, ale posouvá se to kupředu. A pomáhá mi v tom i motorka, protože to zranění je i dost o hlavě. Takže člověk, když třeba rok blbě chodí, tak si pak sedne na motorku, nasadí helmu a s čistou hlavou se projíždí a nohy mi při tom krásně rehabilitují,“ dodává český závodník.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události