Freestyle motokros

Když to začalo, byl jsem na Srí Lance, říká Podmol. Koronavirus mu dal čas

Když to začalo, byl jsem na Srí Lance, říká Podmol. Koronavirus mu dal čas
Zdroj: Instagram

Libor Podmol byl zvyklý na aplaus plných arén. Jenže po těžkém pádu na galavečeru v Mnichově byl rád i za to, že mu lékaři pomohli vrátit se na nohy. Začátek doby koronaviru pocítil na Srí Lance. Dnes je ale už doma a za mezičas, který šířící se pandemie nastavila, je i docela rád.

Jak se vám daří v době, kdy se vlastně zastavil normální život?

Já to snáším asi trochu lépe než jiní. Přece jen jsem ten režim měl podobně nastavený už od té doby, co jsem se vrátil po tom posledním pádu domů. Byl jsem 2 měsíce na vozíku. Ale samozřejmě, člověk vnímá, že venku není něco v pořádku.

 

Jak jste vůbec vnímal příchod koronaviru do Česka?

Já ten začátek paradoxně zažil cestou domů z dovolené. Byli jsme dva měsíce na Srí Lance a vypuklo to, když jsme se vraceli. Zprávy jsme četli hrozivé, ale nijak velká opatření jsme nepocítili. Snad jen v Dauhá na přestupu měl personál roušky. Ale na letišti v Praze tou dobou nebyly ani žádné kontroly.
 
A měl jste strach? Přece jen po tak náročných operacích by vaše tělo, ač jste sportovec, nemuselo být úplně imunní…

My jsme jeli z letiště rovnou domů a od té doby jsem vlastně pořádně nevytáhl paty (úsměv). Bydlím na vesnici, mám zahradu a velkou garáž, nikam nemusím a na nákupy jezdí žena. Ale nemám strach. Snad piju dobrou vodu, jím ovoce, otužuji se. A myslím, že celá naše rodina má silnou imunitu, že by tu nemoc překonala a jelo by se dál.
 

Zdroj: TN.cz

 

Jaký máte pocit z Česka a Čechů? Zvládáme tenhle čas?

Já myslím, že jo. Myslím, že se nám tu nemoc povedlo potlačit. A teď na sociálních sítích to jede. Vlastně bych řekl v nadsázce, že já na tom trochu profituju (směje se).
 

Související obsah


 

Lidé s vámi cvičí?

Ano, vypadá to dobře. Ale asi mi tenhle mezičas i pomohl. Připravoval jsem workoutový program, natáčeli jsme to od září a pak přišla korona. A najednou všichni všude cvičí, prostě to tomuhle byznysu docela pomohlo. Ale mě spíš těší, že jsem stvořil něco, co má smysl a co lidi baví a pomůže.
 

Zobrazit pspvek na Instagramu

Tak prv jsem si odstartoval svoj vlastn 21 denn vzvu @podmolgetfit . Udlm si fotku jak dnes vypadm v trenclch a znovu za 21 dn. Pojedu prost podle toho mho jednoduchho manulu jak se dostat do formy to doufm vystihuje @podmolgetfit a uvidme. Budu rd, kdy se dnes pipoj ke m a 21 dn spolen mem konzultovat nae pocity z jednotlivch lekc tady na socilnch stch. Kdy ne pus si aspo dnen prvn lekci na YT @podmolbros zcela zdarma. Najde tam skvl plankov cvien, kter m nauil ped pr lety mj fyziterapeut Dr.Petr Rulc - @rulcotherapy . Jestli vs bol zda nebo mte problm se patnm drenm tla, tohle cvien nkolikrt do tdne vm me zmnit ivot. Tak bume opatrn v tchto zvltnch asech a dejme si dneska planky. Started my own 21 day challenge @podmolgetfit just now.

Pspvek sdlen Libor Podmol (@liborpodmol),


 

Jak to vůbec vypadá s vaším návratem na motorku?

Ty nohy k tomu teď ještě nejsou. Rok jsem na motorce pořádně neseděl. Ale jo, občas si skočím na louce nějaký ten příkop. Pořád ale ještě při nějakých nárazech všechno cítím. Na velké skákání to ale pořád není.
 

Související obsah


 

Takže plán, vrátit se i do velkých arén, se zatím odkládá?

Jde o to, jestli ty arény nějak brzy otevřou, žejo (úsměv). Ale samozřejmě, mrzí mě třeba i to, že jsme si s bráchou pronajali arénu v Karlových Varech, měli jsme to připraveno půl roku. Tak jsme to posunuli na září, snad už bude líp a lidi tam budou moci přijít.
 


 

Dokážete si vůbec představit freestyle motokros v prázdných arénách nebo jen na herních konzolích?

Jo, všímám si, jak to všude jede. Koukal jsem vlastně na MotoGP, ale přiznám se, že mě to moc nebavilo. To bych asi musel s nimi jet taky (směje se).


Související obsah

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události