UFC

Chabibův otec bojuje o život! Po těžkém zápalu plic upadl do kómatu

Chabibův otec bojuje o život! Po těžkém zápalu plic upadl do kómatu
Chabib se se svým otcem | Zdroj: Profimedia

Druhému UFC galavečeru po koronavirové odmlce předcházela smutná zpráva. Stav trenéra a otce neporaženého šampiona Chabiba Nurmagomedova se zhoršil a upadl do kómatu. Svému rivalovi nezvykle vlídným slovem vyjádřil podporu Conor McGregor.

Sedmapadesátiletý Abdulmanap Nurmagomedov se potýká se zdravotními obtížemi od dubna. Kvůli těžkému zápalu plic byl hospitalizován v rodném Dagestánu. Následné zhoršení stavu vedlo začátkem května k leteckému převozu do vojenské nemocnice v Moskvě.
 

Ačkoli se symptomy shodovaly s příznaky onemocnění COVID-19, testy virus nepotvrdily. Bohužel jeho stav se znovu zhoršil a na oslabený organismus se nabalily komplikace se srdcem. Podle posledních informací upadl do kómatu.

„Včera podstoupil operaci srdce. Má slabe srdíčko, se kterým byl léčen během léta v Německu. Prodělaný zápal plic to ještě zkomplikoval," okomentoval situaci rodinný přítel Rabadanov.
 

Celoživotní válečník, mentor řady dagestánských hvězd a šampion v judu tak bojuje nejdůležitější zápas života. Navíc u něj podle informací nemůže být jeho rodina.

Zdroj: Profimedia

Smutná zpráva se dotkla i McGregora (22-4), který za jiných okolností nemůže svému rivalovi přijít na jméno. V těžké situaci upustil od urážek, kterými v posledních dnech zásobuje sociální sítě, a Chabibovi vyjádřil podporu.
 

„Modlím se za uzdravení Abdulmanapa Nurmagomedova, muže odpovědného za řadu světových šampionů v mnoho bojových sportech. Je to opravdový génius boje a jsem smutný ze zpráv o jeho stavu. V tento čas se modlím za celou jeho rodinu,“ napsal McGregor na Twitteru.

Související obsah


Abulmanap doprovází Chabiba (28-0) po celou dobu jeho kariéry. Dagestánský Orel pod jeho vedením vzal UFC útokem a ukořistil korunu lehké váhy (do 70 kg). Titul by měl během léta bránit proti Justinu Gaethjemu (22-2). Celý svět MMA doufá, že při nadcházející obhajobě ho otec ke kleci tradičně doprovodí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události