Sezonu dohrajeme, říká první muž NHL. Český brankář si myslí opak

Sezonu dohrajeme, říká první muž NHL. Český brankář si myslí opak

Komisionář NHL Gary Bettman je stále přesvědčený, že tato sezona nejlepší hokejové ligy na světě se dohraje. S opačnou možností, že by se tento ročník zrušil, vůbec nepočítá. Český brankář Petr Mrázek si naopak myslí, že se pokračovat nebude.

Stále není jasné, kdy se slavná liga dohraje. Bettman ale věří, že se tak stane, nedokáže však říct přesné datum. „Věřím, že až přijde správný čas a správné okolnosti, tak na základě všech možností, které zvažujeme, a našich schopností je provést, tuto sezonu dokončíme," uvedl v rozhovoru pro Mercury News.


„Nechci znít jako člověk, který věří nemožnému, ale zrušení sezony by bylo příliš snadné řešení. Znamenalo by to, že přestaneme pracovat tvrdě na všech těch věcech, které děláme. Osobně věřím, že nastane příležitost k obnovení ročníku," dodal prvním muž NHL.


Související obsah


 

Na konci dubna Bettman konstatoval, že by se mohlo hrát ve čtyřech halách i tři zápasy za den. Samozřejmě bez přítomností diváků a za přísných hygienických opatření.
 

Bettmanův názor ale nesdílí kupříkladu český brankář ve službách Caroliny Hurricanes Petr Mrázek. „Abych řekl pravdu, tak si myslím, že se NHL nedohraje, i když by si to každý přál. Těch faktorů tam ale hraje hodně.”

 

Ten si zároveň nedokáže představit ani hraní bez diváků. „Ještě k tomu play-off, které je hodně o fanoušcích, kteří vás dokážou o to více vyhecovat.”


Související obsah


 

Stejného názoru jsou i Jakub Voráček z Philadelphie a Radko Gudas z Washingtonu. „Hrát bez diváků je kravina. Snaží se vymyslet nějaké varianty, které by k dohrání vedly, ale bez diváků, na neutrálních místech. Už v loni v rozhovoru jsem říkal, že se mi to moc nezdá. Je to blbost, protože by to bylo hrozně divný a ztratilo by to takovou tu šťávu,“ má jasno Voráček.
Jakub Voráček si nedokáže představit hrát NHL bez diváků: 

„Hokej bez diváků to je… hodně těžký. Přece jenom těch 18 tisíc dokáže toho člověka trochu jinak vyburcovat. Nedokážu si moc představit, jaké by to bylo, kdyby člověk vstoupil do haly a nikdo by tam nebyl,“ myslí si Gudas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.