Esport

Fanoušci o mistrovství světa v hokeji nepřijdou! Zahrají si ho sami virtuálně

Fanoušci o mistrovství světa v hokeji nepřijdou! Zahrají si ho sami virtuálně
Zdroj: iihf.com

Nový koronavirus má na kontě už nespočet zrušených sportovních akcí a výjimkou samozřejmě není ani hokejové mistrovství světa. Právě proto se vedení IIHF rozhodlo fanouškům tuto velkolepou podívanou alespoň částečně nahradit virtuálním kláním.

Místo velkolepého turnaje ve Švýcarsku se bude konat alespoň virtuální mistrovství pro fanoušky ze šestnácti zemí, které by se za běžných okolností turnaje účastnily. Bude se hrát hokejový simulátor NHL 20, a to rovnou na dvou frontách. Aby se mohl zúčastnit každý, jsou turnaje hned dva.
 

První turnaj bude probíhat na PS4, druhý na konzoli Xbox One. Nebudou samozřejmě chybět ani zástupci z Česka, kteří budou bojovat v kvalifikaci už v neděli 17. května.

Do kvalifikace se již přihlásilo přes 250 hráčů, ale v turnajích je ještě stále pár volných míst. Jestli máte rádi hokej a videohry, neváhejte zkusit své štěstí!

Související obsah


 

Hlavní turnaj začne 29. května a bude probíhat až do 7. června, kdy poznáme, který národ je na tom ve virtuálním hokeji nejlépe. 
 
 
„Vážíme si spolupráce s produkční společností Infort, díky jejím rostoucím zkušenostem v esportu budeme moci dostat hokej k fanouškům novou, poutavou cestou. Těšíme se, až uvidíme fanoušky budovat svůj vlastní osud hvězd virtuálního turnaje, kde budou reprezentovat svou zemi,” vyjádřil se prezident IIHF René Fasel. 
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události