Fotbal

Bývalý spoluhráč Rosického šel do Barcelony jen kvůli penězům!

Bývalý spoluhráč Rosického šel do Barcelony jen kvůli penězům!
Zdroj: profimedia.cz

Alex Song přišel s upřímným přiznáním. Když v roce 2012 přestupoval z Arsenalu, kde byl spoluhráčem Tomáše Rosického, do Barcelony, bylo mu jedno, kolik zápasů odehraje, do španělského velkoklubu šel hlavně kvůli penězům.

Momentálně dvaatřicetiletý záložník byl hostem hvězdy NBA Pascala Siakama v jeho livestreamu na sociální síti Instagram. Song v rozhovoru mluvil o své kariéře a nejvíce zaujala jeho slova o přestupu do Barcelony.

„Setkal jsem se se sportovním ředitelem Barcelony, který mi rovnou řekl, že nebudu hrát moc zápasů. Na to jsem ale s*al. Věděl jsem, že ze mě bude milionář. Když mi Barcelona nabízela kontrakt a viděl jsem, kolik budu vydělávat, dvakrát jsem se nerozmýšlel. Cítil jsem, že moje žena a děti budou mít po mé kariéře pohodlný život,“ řekl Song.
 

Ten v Arsenalu pobíral 55 tisíc liber (cca 1,65 milionu korun) týdně, v Barceloně už ale 70 tisíc liber (2,1 milionu korun).

Související obsah


 

„Vždy říkám, že dvacetiletý kluk, který jezdí ve ferrari je ještě chudý, protože ještě nic pořádně neudělal. Ale padesátiletý chlap, který jezdí v bentley, si respekt zaslouží,“ dodal Song, který na přestupu vydělal nejen z finančního hlediska. S Barcelonou vyhrál v sezoně 2012/2013 titul a o rok později i Španělský pohár.

 

Kamerunský fotbalista je momentálně bez angažmá, protože ho na konci března jeho tehdejší zaměstnavatel FC Sion vyhodil. Společně s dalšími osmi hráči, kteří odmítli přistoupit na snížení platu. Song s tím ale nesouhlasí a hodlá se bránit soudní cestou.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.