Měl to být originální nápad, jak naplnit tribuny v době pandemie, teď se ale pěkně prodraží. Jihokorejský tým FC Soul umístil na svém stadionu nafukovací sexuální panny a dostal za to rekordní pokutu od disciplinární komise.
Problém je v tom, že v Jižní Koreji je pornografie zakázána a nesmí se tedy ani žádným způsobem propagovat.
Během samotného zápasu mezi FC Soul a FC Kwangdžu, který mimochodem skončil 1:0 pro domácí Soul, však některé tyto figuríny odkazovaly na pornografické stránky. Celé utkání se navíc vysílalo do deseti zemí a celkově ho sledovalo údajně až 19 milionů diváků.
Ačkoliv se jihokorejský fotbalový tým vehementně omlouval nakonec stejně dostal pokutu. Podle disciplinární komise musí FC Soul zaplatit rekordních 100 milionů wonů.
Korean football club get record fine over sex dolls in standshttps://t.co/MVjkHk4JcV pic.twitter.com/QH2XVmYq0F
— Sport24 (@Sport24news) May 21, 2020
Zmíněných 100 milionů wonů však v přepočtu na českou měnu zase tak vysoká částka není, jedná se totiž o cca 2 miliony korun.