Fotbal

Rozhodnuto! Slovenský fotbal zná datum restartu nejvyšší ligy

Rozhodnuto! Slovenský fotbal zná datum restartu nejvyšší ligy
Zdroj: profimedia.cz

V pátek se rozhodlo o tom, kdy se opět rozjede nejvyšší slovenská fotbalová soutěž. Po pandemii koronaviru se zase začne hrát v sobotu 13. června. Druhá nejvyšší liga se naopak dohrávat nebude.

Na rozdíl od české ligy, na Slovensku se stihla dohrát základní část. Nicméně plánovaná nadstavba byla zkrácena na pět z deseti kol.

„Diskuze byla náročná, ale korektní. Důležité je, že máme důležitou zprávu pro fotbal. Fanouškům jsme ukázali, že umíme bojovat,“ řekl na pátečním zasedání prezident Unie ligových klubů Ivan Kozák.

Související obsah

Fotbalisté stejně jako u nás musí dodržovat přísná hygienická opatření. Například si nesmí podávat ruce či se objímat po vstřeleném gólu. Zápasy také budou bez diváků.

Systém nadstavby na Slovensku je trochu jiný než v Česku. U našich sousedů hraje nejvyšší soutěž 12 týmů. Po 22 kolech se tabulka rozpůlí a šest nejlepších týmů bojuje o titul a šest nejhorších o udržení.

Související obsah

Z plánovaných deseti utkání ale týmy odehrají jen polovinu – čili pět. První místo drží Slovan Bratislava. Druhá Žilina ztrácí deset bodů. Třetí Dunajská Streda sedmnáct. Naopak poslední je nováček soutěže FK Pohronie. Na předposlední Nitru ztrácí tři body.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události