Jaroslav Kulhavý

Kulhavý to dokázal! Při zdolání Everestu poslouchal rap i Queeny

Kulhavý to dokázal! Při zdolání Everestu poslouchal rap i Queeny
Zdroj: Profimedia

Everesting je výzva, při které cyklista zdolává 8 848 výškových metrů. O tento výjimečný kousek se v pátek pokusil i český biker Jaroslav Kulhavý. Olympijský vítěz vyrazil brzy ráno a po více než deseti hodinách svůj cíl splnil.

Zdolat Mount Everest není výzva pouze pro horolezce, svým způsobem to dělají i cyklisté. Ti však na bicyklu nejezdí přímo na nejvyšší horu světa, nýbrž pouze zdolávají stený počet výškových metrů, tedy 8 848.


Náročnou výzvu se rozhodl v pátek zdolat český biker Jaroslav Kulhavý. Ten si pro svůj Everesting vybral beskydskou Lysou horu, kterou musel zdolat třináctkrát, aby kýženého počtu metrů dosáhl.


K obědu si dal palačinky, které mu dodaly síly a hudební podklad si dopřál vícežánrový. "Od rána jedu na rapu a deep housu, teď už jde do tuhýho, tak zapínám Queeny," okomentoval svůj playlist po sedmi hodinách jízdy. Trvalo mu to dlouhých 10 a čtvrt hodiny, ale dokázal to, necelých devět tisíc výškových metrů zdolal! Celková délka trasy byla 161,6 kilometru.

Související obsahAkce navíc měla charitativní podtext. Jaroslav Kulhavý při ní podpořil Českou olympijskou nadaci, která se zabývá podporou dětí, jenž pocházejí z rodin řešících finanční potíže. V době koranaviru se navíc tento problém ještě vice prohlubuje.


Do Kulhavého výzvy s názvem Everest Challenge se můžou zapojit i ostatní. Stačí si zakoupit startovní číslo do jeho virtuálního týmu #8848prodeti na webových stránkách www.olympijskanadace.cz, minimální příspěvek je 100 Kč.

Související obsah

Lidé můžou zároveň plnit výzvu i jiným způsobem. Třeba ujít nebo uběhnout 8848 kroků, tak aby splnili kýžený limit. Celá akce potrvá až do 8. června a někteří vylosovaní soutěžící mohou získat také zajímavé ceny od dvojnásobného olympijského medailisty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události